Ogłoszenia parafialne

Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu,

6 marca 2022 roku

·        Dzisiaj na zakończenie każdej Mszy św. zostanie odśpiewana Suplikacja w intencji pokoju na Ukrainie.

·        Droga Krzyżowa dla dzieci i ich rodziców w piątki Wielkiego Postu o godz. 17:00

·        Droga Krzyżowa dla wiernych we wszystkie piątki Wielkiego Postu po wieczornej Mszy św.

·        Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 18:00. Za udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

·        Przypomina się Wiernym o wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych szczególnie w piątki Wielkiego Postu.

·        Za tydzień w II Niedzielę Wielkiego Postu będziemy obchodzić dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Przed Kościołem zostanie zbierana ofiara do puszek przeznaczona na rzecz dzieła pomocy misjonarzom Ad Gentes. Również w tym dniu przypada 9. Rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową (Dzień Papieski). Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

·        Zachęcamy wiernych do modlitwy w Wielkopostnych Kościołach Stacyjnych. Terminarz i ramowy program został wywieszony w gablotach przy wyjściu z kościoła.

·        Spotkanie dla dzieci z klas trzecich przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. odbędzie się 14 lub 15 marca (poniedziałek lub wtorek) o godz. 17.00.

·        Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania odbędzie się w poniedziałek  14 marca o godz. 19.00.

·     Tragiczna sytuacja w Ukrainie budzi nasze sumienia, wzywa do otwartości serc i niesienia konkretnej pomocy setkom tysięcy uchodźców, którzy przybywają do Polski, również na teren naszej archidiecezji. Jako Parafia oo. Barnabitów podejmujemy konkretne działania w celu pomocy ofiarom wojny na Ukrainie. Chcemy wspomóc osoby, które znalazły schronienie w diecezjalnym ośrodku rekolekcyjnym w diecezji Kijowsko-Żytomierskiej. Są to ludzie z całego kraju, którzy uciekli ze swoich domów na zachód kraju. Punkt przyjmowania darów znajduje się w salce na tyłach Domu Chleba i jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 16.00 – 21.00, w soboty od 9.00 do 13.00. Lista potrzebnych rzeczy jest wyłożona przy wyjściu z kościoła. Prosimy o zgłaszanie się osób mogących przyjąć w swoich domach uchodźców z Ukrainy. Dziękujemy za podjęte do tej pory Wasze inicjatywy i konkretną pomoc skierowaną do tych, którzy musieli opuścić swoje domy i swoją Ojczyznę.

·        Zapraszamy chłopców do służby ministranckiej w naszym Kościele, a dziewczynki do grupy bielanek. Wszelkie informacje u o. Przemka.

·        Próby chóru parafialnego odbywają się w każdą sobotę o godz. 16.15. Serdecznie zapraszamy chętnych.

·        Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych. Zachęcamy, aby nie rezygnować z życia sakramentalnego, ale przy roztropnym zachowaniu kontynuować je nie tylko w niedziele, ale również w dni powszednie.

·        W naszym Kościele Komunię Świętą przyjmujemy w następującym porządku: Do głównego celebransa procesyjnie podchodzą osoby, które pragną przyjąć Ciało Chrystusa na rękę w postawie stojącej. Zaś osoby, które chcą przyjąć Komunię Świętą do ust, są proszone o uklęknięcie (lub stanięcie) przy balaskach.

·        Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy w sposób aktywny angażują się w działalność charytatywną naszej parafii. Dziękuję za ofiary pieniężne na ten cel, art. spożywcze, odzież, art. chemiczne, higieniczne i opatrunkowe. Potrzebujemy ciepłej odzieży: kurtek, czapek, szalików, butów, bielizny ciepłej, bielizny osobistej, plecaków małych torb podróżnych oraz maseczek i płynów dezynfekujących. Odzież może być używana ważne, aby była czysta i niezniszczona. W imieniu korzystających z Domu Chleba dziękuje za dar waszego serca, za to że pochylacie się nad biednymi, potrzebującymi, bezdomnymi.

  • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

 

  • Zmarli nasi Parafianie śp.: +Tomasz Andrzej Łącki, +Teresa Józefa Bzdyra, +Henryk Stefan Meller