Ogłoszenia parafialne

Druga Niedziela Wielkiego Postu,

13 marca 2022 roku

 • Dzisiaj w II Niedzielę Wielkiego Postu obchodzimy dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Przed Kościołem są zbierane ofiary do puszek przeznaczone na pomoc misjonarzom, aby mogli prowadzić dzieła ewangelizacyjne, edukacyjne, medyczne i charytatywne. Bóg zapłać za wszelkie ofiary. Również dziś przypada 9. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową (Dzień Papieski).
 • Rekolekcje Wielkopostne dla parafian rozpoczną się w piątą niedzielę Wielkiego Postu tj. 3 kwietnia.
 • Droga Krzyżowa dla dzieci i ich rodziców w piątki Wielkiego Postu o godz. 17:00
 • Droga Krzyżowa dla wiernych we wszystkie piątki Wielkiego Postu po wieczornej Mszy św.
 • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 18:00. Za udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 • Przypomina się Wiernym o wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych szczególnie w piątki Wielkiego Postu.
 • Zachęcamy wiernych do modlitwy w Wielkopostnych Kościołach Stacyjnych. Terminarz i ramowy program został wywieszony w gablotach przy wyjściu z kościoła.
 • W sobotę 19 marca obchodzimy Uroczystość Św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.
 • W tym tygodniu przypada trzeci czwartek miesiąca i trzeci piątek miesiąca. W czwartek po wieczornej Mszy św. o godz. 18.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o wyzwolenie z nałogów i uzależnień. Poprowadzi ją Ruch Światło – Życie. Można napisać osobistą intencję i wrzucić ją do zielonej skrzynki, przy wyjściu z kościoła. Intencja zostanie odczytana podczas modlitwy. Zaś wspólnota rodzin spotyka się w piątek na Drodze Krzyżowej po wieczornej Mszy św. o godz. 18.30.
 • Spotkanie dla dzieci z klas trzecich przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. odbędzie się 14 lub 15 marca (poniedziałek lub wtorek) o godz. 17.00.
 • Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania odbędzie się w poniedziałek  14 marca o godz. 19.00.
 • Zapraszamy chłopców do służby ministranckiej w naszym Kościele, a dziewczynki do grupy bielanek. Najbliższe spotkanie dla kandydatów i ministrantów odbędzie się w sobotę 19 marca o godz. 10.00. Wszelkie informacje u o. Przemka.
 • Próby chóru parafialnego odbywają się w każdą sobotę o godz. 16.15. Serdecznie zapraszamy chętnych.
 • Jako Parafia oo. Barnabitów podejmujemy konkretne działania w celu pomocy ofiarom wojny na Ukrainie. Chcemy wspomóc osoby, które znalazły schronienie w diecezjalnym ośrodku rekolekcyjnym w diecezji Kijowsko-Żytomierskiej. Są to ludzie z całego kraju, którzy uciekli ze swoich domów na zachód kraju. Punkt przyjmowania darów znajduje się w salce na tyłach Domu Chleba i jest czynny w poniedziałki i piątki w godzinach 17.00 – 20.00, w soboty od 10.00 do 12.00. Dary można również przynosić w środy i czwartki do kancelarii parafialne w godz. 10.00 – 13.00. Lista potrzebnych rzeczy jest wyłożona przy wyjściu z kościoła.
 • Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych. Zachęcamy, aby nie rezygnować z życia sakramentalnego, ale przy roztropnym zachowaniu kontynuować je nie tylko w niedziele, ale również w dni powszednie.
 • W naszym Kościele Komunię Świętą przyjmujemy w następującym porządku: Do głównego celebransa procesyjnie podchodzą osoby, które pragną przyjąć Ciało Chrystusa na rękę w postawie stojącej. Zaś osoby, które chcą przyjąć Komunię Świętą do ust, są proszone o uklęknięcie (lub stanięcie) przy balaskach.
 • Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy w sposób aktywny angażują się w działalność charytatywną naszej parafii. Dziękuję za ofiary pieniężne na ten cel, art. spożywcze, odzież, art. chemiczne, higieniczne i opatrunkowe. Potrzebujemy ciepłej odzieży: kurtek, czapek, szalików, butów, bielizny ciepłej, bielizny osobistej, plecaków małych torb podróżnych oraz maseczek i płynów dezynfekujących. Odzież może być używana ważne, aby była czysta i niezniszczona. W imieniu korzystających z Domu Chleba dziękuje za dar waszego serca, za to że pochylacie się nad biednymi, potrzebującymi, bezdomnymi.
 • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 • Zmarli nasi Parafianie śp.: +Lidia Teresa Banaszkiewicz, +Krzysztof Jagodziński, +Tadeusz Bolesław Fiećko.