Ogłoszenia parafialne

Trzecia Niedziela Wielkiego Postu,

       20 marca 2022 roku

 • Rekolekcje Wielkopostne dla parafian rozpoczną się w piątą niedzielę Wielkiego Postu tj. 3 kwietnia.
 • Droga Krzyżowa dla wiernych we wszystkie piątki Wielkiego Postu po wieczornej Mszy św.
 • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 18:00. Za udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 • Przypomina się Wiernym o wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych szczególnie w piątki Wielkiego Postu.
 • W piątek 25 marca obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. o godz. 7.00, 8.00, 17.00, 18.00. W związku z trwającą agresją zbrojną Rosji na Ukrainie, dnia 25 marca br., w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Ojciec Święty Franciszek dokona Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Pragniemy połączyć się duchowo z tym wydarzeniem dlatego w naszym kościele o godzinie 17.00 odbędzie się Msza św. w intencji Pokoju na Ukrainie oraz nawrócenie Rosji a po Mszy odmówimy Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Ten dzień obchodzony jest także jako Dzień Świętości Życia. Zachęcamy wiernych do podjęcia dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Wyjątkowo tego dnia droga krzyżowa dla dzieci i ich rodziców o godz 16.30!!!!!
 • Spotkanie dla dzieci z klas trzecich przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. odbędzie się 28 lub 29 marca (poniedziałek lub wtorek) o godz. 17.00.
 • Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania odbędzie się w poniedziałek  28 marca o godz. 19.00.
 • Zapraszamy chłopców do służby ministranckiej w naszym Kościele, a dziewczynki do grupy bielanek. Wszelkie informacje u o. Przemka.
 • Jako Parafia oo. Barnabitów włączyliśmy się w działania pomocy ofiarom wojny na Ukrainie. Wspomagamy osoby, które znalazły schronienie w diecezjalnym ośrodku rekolekcyjnym w diecezji Kijowsko-Żytomierskiej. Są to ludzie z całego kraju, którzy uciekli ze swoich domów na zachód kraju. Potrzeby przekroczyły możliwości organizatorów, dlatego potrzebujemy wspólnego zaangażowania. Punkt przyjmowania darów znajduje się w salce na tyłach Domu Chleba i jest czynny w poniedziałki i piątki w godzinach 17.00 – 20.00, w soboty od 9.00 do 13.00. Dary można również przynosić w środy i czwartki do kancelarii parafialne w godz. 10.00 – 13.00. Lista potrzebnych rzeczy jest wyłożona przy wyjściu z kościoła.
 • Zachęcamy wiernych do modlitwy w Wielkopostnych Kościołach Stacyjnych. Terminarz i ramowy program został wywieszony w gablotach przy wyjściu z kościoła.
 • Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych. Zachęcamy, aby nie rezygnować z życia sakramentalnego, ale przy roztropnym zachowaniu kontynuować je nie tylko w niedziele, ale również w dni powszednie.
 • W naszym Kościele Komunię Świętą przyjmujemy w następującym porządku: Do głównego celebransa procesyjnie podchodzą osoby, które pragną przyjąć Ciało Chrystusa na rękę w postawie stojącej. Zaś osoby, które chcą przyjąć Komunię Świętą do ust, są proszone o uklęknięcie (lub stanięcie) przy balaskach.
 • Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy w sposób aktywny angażują się w działalność charytatywną naszej parafii. Dziękuję za ofiary pieniężne na ten cel, art. spożywcze, odzież, art. chemiczne, higieniczne i opatrunkowe. Potrzebujemy ciepłej odzieży: kurtek, czapek, szalików, butów, bielizny ciepłej, bielizny osobistej, plecaków małych torb podróżnych oraz maseczek i płynów dezynfekujących. Odzież może być używana ważne, aby była czysta i niezniszczona. W imieniu korzystających z Domu Chleba dziękuje za dar waszego serca, za to że pochylacie się nad biednymi, potrzebującymi, bezdomnymi.
 • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 • Zmarli nasi Parafianie śp.: Ryszard Kobus, Krzysztof Waldemar Wodzyński, Helena Milewska, Janusz Marian Zaborowski, Zbigniew Mieczysław Dumański, Barbara Janina Myszyńska-Hajduk.