Ogłoszenia parafialne

Czwarta Niedziela Wielkiego Postu,

       27 marca 2022 roku

 • Za tydzień w niedzielę 3 kwietnia rozpoczniemy Rekolekcje Wielkopostne dla parafian, które potrwają do 6 kwietnia. W dniach 4, 5 i 6 kwietnia (poniedziałek, wtorek, środa) Msze św. z nauką rekolekcyjną będą odprawiane o godz. 8.00, 12.00 i 19.00. Droga Krzyżowa w dni rekolekcyjne będzie odprawiana od poniedziałku do środy włącznie o godz. 18.00. Nauki rekolekcyjne wygłosi o. Jerzy Siedlecki. Od poniedziałku do środy włącznie nie będzie Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00. Osoby, które mają zamówione Msze św o godz 7.00 i 18.00.proszone są o kontakt z kancelaria parafialną.
 • Rekolekcje Wielkopostne dla dzieci z klas „0” i I-VIII szkoły podstawowej odbędą się w dniach 30 marca, 31 marca i 1 kwietnia (od środy do piątku).
 • Droga Krzyżowa dla dzieci i ich rodziców w piątki Wielkiego Postu o godz. 17:00
 • Droga Krzyżowa dla wiernych we wszystkie piątki Wielkiego Postu po wieczornej Mszy św.
 • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 18:00. Za udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 • Przypomina się Wiernym o wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych szczególnie w piątki Wielkiego Postu.
 • W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. W najbliższy piątek odwiedzimy naszych chorych parafian z posługą kapłańską.
 • Spotkanie dla dzieci z klas trzecich przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. odbędzie się 28 lub 29 marca (poniedziałek lub wtorek) o godz. 17.00. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 w dolnej sali domu zakonnego rodzice dzieci pierwszokomunijnych mogą odebrać stroje.
 • Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania odbędzie się w poniedziałek  28 marca o godz. 19.00.
 • Zapraszamy chłopców do służby ministranckiej w naszym Kościele, a dziewczynki do grupy Bielanek. Wszelkie informacje u o. Przemka.
 • Punkt przyjmowania darów dla ofiar wojny w Ukrainie znajduje się w salce na tyłach Domu Chleba i jest czynny w poniedziałki i piątki w godzinach 17.00 – 20.00, w soboty od 10.00 do 12.00. Dary można również przynosić w środy i czwartki do kancelarii parafialne w godz. 10.00 – 13.00. Lista potrzebnych rzeczy jest wyłożona przy wyjściu z kościoła. W tym tygodniu wyjechał już trzeci bus z darami dla osób, które znalazły schronienie w diecezjalnym ośrodku rekolekcyjnym w diecezji Kijowsko-Żytomierskiej. Wszystkim pomagającym składam serdeczne Bóg zapłać.
 • W ramach pomocy uchodźcom pragniemy stworzyć miejsce przy naszej parafii, gdzie matki z dziećmi, osoby starsze mogłyby przyjść, porozmawiać w swoim gronie, wypić herbatę a dla dzieci chcielibyśmy stworzy przestrzeń do gier i zabaw. Najbliższe spotkanie w sobotę 2 kwietnia godz. 10.00. Osoby chętne do pomocy proszone są o kontakt z kancelarią parafialną lub bezpośrednio z proboszczem.
 • Tegoroczny Wielki Post skłania nas głównie do pomocy pogrążonej w wojnie Ukrainie. Nie zapominamy jednak o ubogich i potrzebujących, którzy są wokół nas na co dzień(nasi podopieczni Domu Chleba, biedne rodziny z Parafii czy też inni potrzebujący pomocy). Dlatego przez kolejne dwie niedziele Parafialny Caritas przeprowadzi zbiórkę ofiar, które zostaną przeznaczone na działalność charytatywną parafii. Niech to będzie wyraz naszej jałmużny wielkopostnej.
 • Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych. Zachęcamy, aby nie rezygnować z życia sakramentalnego, ale przy roztropnym zachowaniu kontynuować je nie tylko w niedziele, ale również w dni powszednie.
 • W naszym Kościele Komunię Świętą przyjmujemy w następującym porządku: Do głównego celebransa procesyjnie podchodzą osoby, które pragną przyjąć Ciało Chrystusa na rękę w postawie stojącej. Zaś osoby, które chcą przyjąć Komunię Świętą do ust, są proszone o uklęknięcie (lub stanięcie) przy balaskach.
 • Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy w sposób aktywny angażują się w działalność charytatywną naszej parafii. Dziękuję za ofiary pieniężne na ten cel, art. spożywcze, odzież, art. chemiczne, higieniczne i opatrunkowe. Potrzebujemy ciepłej odzieży: kurtek, czapek, szalików, butów, bielizny ciepłej, bielizny osobistej, plecaków małych torb podróżnych oraz maseczek i płynów dezynfekujących. Odzież może być używana ważne, aby była czysta i niezniszczona. W imieniu korzystających z Domu Chleba dziękuje za dar waszego serca, za to że pochylacie się nad biednymi, potrzebującymi, bezdomnymi.
 • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 • Zmarli nasi Parafianie śp.: +Grzegorz Franciszek Grochowski, +Tadeusz Adamczyk, +Barbara Władysława Kubacka – Styczek.