Ogłoszenia parafialne

Niedziela Palmowa Męki Pańskiej,

       10 kwietnia 2022 roku

Dzisiaj o godz. 18:00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE:

*WIELKI CZWARTEK  -  14 KWIETNIA

W tym dniu obchodzić będziemy pamiątkę ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa podczas Ostatniej Wieczerzy.

Wprowadzenie do Liturgii o godz. 18.45.

Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 19.00.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy po Mszy św. do godz. 24.00.

*WIELKI PIĄTEK -  15 KWIETNIA

Tego dnia obowiązuje post ścisły i wstrzymanie się od pokarmów mięsnych.

Godzina Czytań z Jutrznią o godz. 9.00 – Wspólnota Ruchu Światło- Życie.

godz. 15.00 –Koronka do Miłosierdzia Bożego i I dzień Nowenny.

DROGA KRZYŻOWA ulicami Parafii o godz. 15.15

Procesja wyruszy z kościoła przez skrzyżowanie ul. Jana III Sobieskiego do ul. Nałęczowskiej. Następnie przejdziemy ul. Buska, ul. Goplańską,  ul. Jabłonowskiego, ul. Pastewną, ul. Radosną, ul. Resorową i dojdziemy do ul. Goplańskiej. Ulicą Goplańską udamy się do  ul. Jana III Sobieskiego i na skrzyżowaniu z ul. Śródziemnomorską wchodzimy na plac kościelny. Przy Krzyżu Misyjnym nastąpi zakończenie procesji Drogi Krzyżowej.

DROGA KRZYŻOWA w kościele o godz. 18.00.

Wprowadzenie do Liturgii o godz. 18.45.

Liturgia Męki Pańskiej o godz. 19.00. Liturgia Słowa. Adoracja Krzyża i Komunia św. Procesja z Najświętszym Sakramentem do Grobu Pańskiego.

Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 24.00.

Ofiary na tacę zbierane w tym dniu przeznaczone są na utrzymanie Grobu Pańskiego.

*WIELKA SOBOTA  -  16 KWIETNIA

W tym dniu Kościół trwa przy Grobie Pańskim, rozważając Mękę i Śmierć Chrystusa. Postarajmy się znaleźć czas na czuwanie przy Grobie Pana Jezusa.

Godzina Czytań z Jutrznią w kościele o godz. 8.00 – prowadzi Wspólnota Ruchu Światło- Życie.

Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 9.00 do 19.30.

Spowiedź od 9.00 do 13.00

Święcenie pokarmów na stół wielkanocny co 30 min. od godz. 9.00 do 16.30.

godz. 15.00 –Koronka do Miłosierdzia Bożego i II dzień Nowenny.

Wprowadzenie do Liturgii o godz. 19.45.

Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 20.00

*NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 17 KWIETNIA

6.00 –Uroczysta Msza święta

Pozostałe Msze św. o godz.: 9.00, 11.00, 12.30, 17.00 i 19.00.

NIE MA Mszy św. o godz. 7.00.

O godz. 18.15 – III dzień Nowenny.

*PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY -  18 KWIETNIA

Msze św. jak w każdą niedzielę o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30, 17.00 i 19.00.

godz. 18.15 – IV dzień Nowenny

  • W czwartek, piątek i sobotę (14, 15, 16 kwietnia) NIE MA Mszy św. o godz. 7.00, 8.00 i 18.00.
  • Od Wielkiego Czwartku do Poniedziałku Wielkanocnego włącznie (tj. od 14 kwietnia do 18 kwietnia br.) kancelaria parafialna będzie nieczynna. Wszelkie sprawy związane z sakramentami proszę zgłaszać do środy (13 kwietnia).
  • Spotkanie dla dzieci z klas trzecich przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. odbędzie się 11 lub 12 kwietnia (poniedziałek lub wtorek) o godz. 17.00.
  • Spotkanie dla ministrantów, kandydatów na ministrantów, szafarzy, lektorów przygotowujące do Triduum Paschalnego, odbędzie się w środę 13 kwietnia o godz. 18.40.
  • W ramach pomocy uchodźcom stworzyliśmy miejsce przy naszej parafii, gdzie matki z dziećmi, osoby starsze mogłyby przyjść, porozmawiać w swoim gronie, wypić herbatę a dla dzieci stworzyliśmy przestrzeń do gier i zabaw. Osoby chętne do pomocy proszone są o kontakt z kancelarią parafialną lub bezpośrednio z proboszczem.
  • W naszym Kościele Komunię Świętą przyjmujemy w następującym porządku: Do głównego celebransa procesyjnie podchodzą osoby, które pragną przyjąć Ciało Chrystusa na rękę w postawie stojącej. Zaś osoby, które chcą przyjąć Komunię Świętą do ust, są proszone o uklęknięcie (lub stanięcie) przy balaskach.
  • Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy w sposób aktywny angażują się w działalność charytatywną naszej parafii. Dziękuję za ofiary pieniężne na ten cel, art. spożywcze, odzież, art. chemiczne, higieniczne i opatrunkowe. Potrzebujemy ciepłej odzieży: kurtek, czapek, szalików, butów, bielizny ciepłej, bielizny osobistej, plecaków małych torb podróżnych oraz maseczek i płynów dezynfekujących. Odzież może być używana ważne, aby była czysta i niezniszczona. W imieniu korzystających z Domu Chleba dziękuje za dar waszego serca, za to że pochylacie się nad biednymi, potrzebującymi, bezdomnymi.
  • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  • Zmarli nasi Parafianie śp.: +Grzegorz Piros, +Juliusz Benedykt Straszyński,