Ogłoszenia parafialne

Druga Niedziela Wielkanocy czyli Miłosierdzia Bożego,

24 kwietnia 2022 roku

 • Niedziela Miłosierdzia Bożego rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Dziś o godz. 15.00, a więc w Godzinie Miłosierdzia, przed Najświętszym Sakramentem, odmówimy wspólnie Koronkę do Bożego Miłosierdzia i akt zawierzenia Miłosiernemu Bogu całego świata. Wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 • W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy: w poniedziałek święto św. Marka Ewangelisty; we wtorek Uroczystość św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski; w piątek święto św. Katarzyny Sieneńskiej, Dziewicy i Doktora Kościoła.
 • Spotkanie dla dzieci z klas trzecich przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. odbędzie się 25 lub 26 kwietnia (poniedziałek lub wtorek) o godz. 17.00.
 • Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania odbędzie się w poniedziałek  25 kwietnia o godz. 19.00.
 • Spotkania formacyjne Ruchu Światło –Życie odbywają się w każdy czwartek o godz. 19.15
 • Spotkanie dla ministrantów, kandydatów oraz chłopców przygotowujących się do tej posługi odbędzie się w najbliższą sobotę 30 kwietnia o godz. 10.00
 • Nieszpory połączone z nabożeństwem majowym odbędą się 1 maja w niedzielę o godz. 18.00. Niech to będzie nasze dziękczynienie za Zmartwychwstanie naszego Pana Jezusa Chrystusa
 • Punkt przyjmowania darów dla ofiar wojny w Ukrainie znajduje się w salce na tyłach Domu Chleba i jest czynny w poniedziałki i piątki w godzinach 17.00 – 20.00, w soboty od 10.00 do 12.00. Dary można również przynosić w środy i czwartki do kancelarii parafialne w godz. 10.00 – 13.00. Lista potrzebnych rzeczy jest wyłożona przy wyjściu z kościoła. W tym tygodniu wyjechał kolejny bus z darami tym razem dla osób, które znalazły schronienie w diecezjalnym ośrodku rekolekcyjnym w Drohobyczy. Wszystkim pomagającym składam serdeczne Bóg zapłać.
 • W naszym Kościele Komunię Świętą przyjmujemy w następującym porządku: Do głównego celebransa procesyjnie podchodzą osoby, które pragną przyjąć Ciało Chrystusa na rękę w postawie stojącej. Zaś osoby, które chcą przyjąć Komunię Świętą do ust, są proszone o uklęknięcie (lub stanięcie) przy balaskach.
 • Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy w sposób aktywny angażują się w działalność charytatywną naszej parafii. Dziękuję za ofiary pieniężne na ten cel, art. spożywcze, odzież, art. chemiczne, higieniczne i opatrunkowe. Odzież może być używana ważne, aby była czysta i niezniszczona. W imieniu korzystających z Domu Chleba dziękuje za dar waszego serca, za to że pochylacie się nad biednymi, potrzebującymi, bezdomnymi.
 • Przedszkole o. Barnabitów: "Dzieciątka Jezus" z grupą żłobkową prowadzi zapisy na nowy rok szkolny 2022/23. Chętnych zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego z dyrekcją przedszkola
 • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 • Zmarli nasi parafianie śp.: +Tadeusz Domański, +Jerzy Zygmunt Szymczak, +Jarosław Zbigniew Hyk, +Janina Drozdowska, +Maria Wanda Kosiacka – Pacho, +Mirosława Stefania Pluta – Czachowska.