Ogłoszenia parafialne

Trzecia Niedziela Wielkanocy

1 maja 2022 roku

 • Nabożeństwa majowe ku czci NMP z wystawieniem Najświętszego Sakramentu będą odprawiane codziennie w dni powszednie po wieczornej Mszy św., o godz. 18.30, w niedziele i święta o godz. 18.00.
 • Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna XIV Tydzień Biblijny pod hasłem: Posłani z darem pokoju Jezusa Zmartwychwstałego. Tydzień Biblijny otwiera Trzecie Narodowe czytanie Pisma Świętego – w tym roku Ewangelii według św. Łukasza. Dziś o godz. 18.00 zapraszamy na nieszpory połączone z Nabożeństwem Majowym.
 • W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
  • w poniedziałek - 2 maja - wspomnienie św. Atanazego, Biskupa i Doktora Kościoła. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. zbiorowa w intencji zmarłych;
  • we wtorek - 3 maja - Uroczystość św. Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski – głównej Patronki Polski. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00. 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00;
  • w środę4 maja - Wspomnienie św. Floriana Męczennika;
  • w czwartek - 5 maja- przypada pierwszy czwartek miesiąca. O godz. 18.00. zostanie odprawiona Msza św. wotywna o Chrystusie Najwyższym Wiecznym Kapłanie. W tym dniu w sposób szczególny modlimy się za kapłanów posługujących w parafii jak również o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
  • w piątek – 6 maja - święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba. O godz. 18.00. zostanie odprawiona Msza św. z intencją wynagradzającą Bożemu Sercu. Jak w każdy pierwszy piątek miesiąca pragniemy również odwiedzić chorych i osoby w podeszłym wieku. Imiona i nazwiska oraz adresy osób pragnących skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania, namaszczenia chorych oraz przyjąć Najświętszy Sakrament prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
  • w sobotę – 7 maja - o godz. 11.30 – wymiana tajemnic, wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec św. O godz. 12.00 Msza św.
 • Spotkanie dla dzieci z klas trzecich przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. odbędzie się 9 lub 10 maja (poniedziałek lub wtorek) o godz. 17.00.
 • Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania odbędzie się w poniedziałek  9 maja o godz. 19.00.
 • Zapraszamy chłopców do służby ministranckiej w naszym Kościele, a dziewczynki do grupy Bielanek. Spotkanie dla ministrantów 7 maja (sobota) o godz. 10.00
 • Punkt przyjmowania darów dla ofiar wojny w Ukrainie znajduje się w salce na tyłach Domu Chleba i jest czynny w poniedziałki i piątki w godzinach 17.00 – 20.00, w soboty od 10.00 do 12.00. Dary można również przynosić w środy i czwartki do kancelarii parafialne w godz. 10.00 – 13.00. Lista potrzebnych rzeczy jest wyłożona przy wyjściu z kościoła. Wszystkim pomagającym składam serdeczne Bóg zapłać.
 • W ramach pomocy uchodźcom pragniemy stworzyć miejsce przy naszej parafii, gdzie matki z dziećmi, osoby starsze mogłyby przyjść, porozmawiać w swoim gronie, wypić herbatę a dla dzieci chcielibyśmy stworzy przestrzeń do gier i zabaw. Osoby chętne do pomocy proszone są o kontakt z kancelarią parafialną lub bezpośrednio z proboszczem.
 • W naszym Kościele Komunię Świętą przyjmujemy w następującym porządku: Do głównego celebransa procesyjnie podchodzą osoby, które pragną przyjąć Ciało Chrystusa na rękę w postawie stojącej. Zaś osoby, które chcą przyjąć Komunię Świętą do ust, są proszone o uklęknięcie (lub stanięcie) przy balaskach.
 • Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy w sposób aktywny angażują się w działalność charytatywną naszej parafii. Dziękuję za ofiary pieniężne na ten cel, art. spożywcze, odzież, art. chemiczne, higieniczne i opatrunkowe.  Odzież może być używana ważne, aby była czysta i niezniszczona. W imieniu korzystających z Domu Chleba dziękuje za dar waszego serca, za to że pochylacie się nad biednymi, potrzebującymi, bezdomnymi.
 • Przedszkole o. Barnabitów: "Dzieciątka Jezus" z grupą żłobkową prowadzi zapisy na nowy rok szkolny 2022/23. Chętnych zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego.
 • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 • Zmarła nasza parafianka śp.: Irena Maria Janowska