Ogłoszenia parafialne

Piąta Niedziela Wielkanocy

15 maja 2022 roku

 • Nabożeństwa majowe ku czci NMP z wystawieniem Najświętszego Sakramentu będą odprawiane codziennie w dni powszednie po wieczornej Mszy św., o godz. 18.30, w niedziele i święta o godz. 18.00.
 • W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy: w poniedziałek (16 maja) Uroczystość św. Andrzeja Boboli, Kapłana i Męczennika, patrona Polski i Metropolii Warszawskiej.
 • Dzisiaj przed kościołem będą zbierane ofiary na Seminarium Duchowne Ojców Barnabitów w Indiach. Bóg zapłać za wszelkie wsparcie.
 • Zgodnie z kalendarium przygotowań przekazanym rodzicom, dzieci z klas trzecich przygotowujące się do Pierwszej Komunii św. mają próby przed uroczystością dla obu grup razem w poniedziałek i wtorek (16 i 17 maja) o godz. 16.30. W piątek 20 maja o godz. 19.15 odbędzie się Spowiedź św. dla rodziców i rodziców chrzestnych. W sobotę 21 maja o godz. 10.00 odbędzie się pierwsza spowiedź święta dla dzieci przystępujących do Komunii świętej oraz próba (o obecność są proszeni rodzice, mający jakieś zadania w czasie uroczystości Komunii Świętej np. odczytanie prośby czy podziękowania).
 • W niedzielę 22 maja,  podczas Mszy św. o godz. 11.00, dzieci z naszej parafii przystąpią do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej. Bardzo proszę, aby Wierni niezwiązani z tą uroczystością wybrali pozostałe Msze św.
 • Chór parafialny serdecznie zaprasza na wspólne śpiewanie pieśni Maryjnych w niedzielę 22 maja po nabożeństwie majowym. Będzie to okazja do parafialnego uwielbienia Boga i wyrażenia naszej wdzięczności za Jego Matkę.
 • W tym tygodniu przypada trzeci czwartek miesiąca. Po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszej Maryi Panny i modlitwa o wyzwolenie z nałogów i uzależnień. Poprowadzi ją Ruch Światło – Życie. Można napisać osobistą intencję i wrzucić ją do zielonej skrzynki, przy wyjściu z kościoła. Intencja zostanie odczytana podczas modlitwy.
 • W niedzielę 29 maja będziemy obchodzić 125. rocznicę kanonizacji św. Antoniego Marii Zaccarii – patrona naszej Parafii i Założyciela Zgromadzenia Księży Regularnych Świętego Pawła (Ojców Barnabitów) i Sióstr Anielanek. Uroczystej Mszy św. o godz. 12.30 będzie przewodniczył ks. Abp Salvatore Pennacchio Nuncjusz Apostolski.
 • W niedzielę 12 czerwca o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza św. dla dzieci, które w tym roku obchodzą pierwszą rocznicę Komunii Świętej.

W sobotę 11 czerwca o godz. 16.00 odbędzie się dla tych dzieci katecheza i spowiedź święta.

 • Zapraszamy chłopców do służby ministranckiej w naszym Kościele, a dziewczynki do grupy Bielanek. Wszelkie informacje u o. Przemka.
 • Nadal trwa przyjmowanie darów dla ofiar wojny w Ukrainie. Dary można przynosić do kancelarii parafialnej w godz. jej otwarcia. Wszystkim pomagającym składam serdeczne Bóg zapłać.
 • Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy w sposób aktywny angażują się w działalność charytatywną naszej parafii. Dziękuję za ofiary pieniężne na ten cel, art. spożywcze, odzież, art. chemiczne, higieniczne i opatrunkowe.Odzież może być używana ważne, aby była czysta i niezniszczona. W imieniu korzystających z Domu Chleba dziękuje za dar waszego serca, za to że pochylacie się nad biednymi, potrzebującymi, bezdomnymi.
 • Przedszkole o. Barnabitów: "Dzieciątka Jezus" z grupą żłobkową prowadzi zapisy na nowy rok szkolny 2022/23. Chętnych zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego.
 • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 • Zmarła nasza parafianka śp.: +Marianna Ziółkowska.