Ogłoszenia parafialne

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

12 czerwca 2022 roku

 • Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy ona okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej. Dziś o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza św. dla dzieci, które w tym roku obchodzą pierwszą rocznicę Komunii Świętej.
 • Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, są odprawiane codziennie w dni powszednie po wieczornej Mszy św., o godz. 18.30, w niedziele i święta o godz. 18.00.
 • W czwartek 16 czerwca będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze  św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 17.00
  i 19.00. Nie ma Mszy św. o godz. 12.30.

Po Mszy św. o godz. 11.00 wyruszy z kościoła procesja z Najświętszym Sakramentem ulicami: ul. Sobieskiego, ul. Nałęczowską, ul. Zdrojowej, gdzie przy ul. Zdrojowej 8 usytuowany będzie ołtarz I. Następnie procesja dojdzie do ul. Okrężnej i na skrzyżowaniu z ul. Zdrojową będzie się znajdował  ołtarz II. Trasa do trzeciego ołtarza wiedzie przez ul. Okrężną, ul. Iwonicką, ul. Buską i dochodzi do ul. Ciechocińskiej, gdzie pomiędzy budynkami Buska 17 i Ciechocińska 15 będzie ustawiony ołtarz III. Stąd procesja wróci do ul. Buskiej, przejdzie ul. Nałęczowską i dalej przez skrzyżowanie z ul. Sobieskiego wejdziemy na plac kościelny gdzie ustawiony będzie ołtarz IV przy którym nastąpi zakończenie procesji około godziny 13.30.

Dzieci, które przystąpiły w tym roku do Pierwszej Komunii św. przychodzą w strojach komunijnych na Mszę św. o godz. 11.00 i biorą udział w procesji Bożego Ciała.

Można przynosić do Kościoła płatki kwiatów do sypania podczas procesji.

 • W oktawie Bożego Ciała w niedzielę 19 czerwca o godz. 18.00 zostaną odprawione Nieszpory. Serdecznie zapraszamy
 • Ponadto tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy: w poniedziałek (13 czerwca) wspomnienie św. Antoniego z Padwy, Kapłana i Doktora Kościoła; we wtorek (14 czerwca) wspomnienie bł. Michała Kozala, Biskupa i Męczennika; w piątek (17 czerwca) wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, Zakonnika.
 • W poniedziałek po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00 – procesja z lampionami z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła, wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec św. Zakończenie Nabożeństwa Apelem Jasnogórskim.
 • Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania odbędzie się w poniedziałek 13 czerwca o godz. 19.00.
 • We wtorek 14 czerwca zapraszam dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii św. i dzieci rocznicowe oraz bielanki na próbę przed procesją Bożego Ciała na godz. 17.00.
 • W przyszłą niedzielę (19 czerwca) – podczas Mszy św. o godz. 11.00 uroczyście zakończymy rok szkolny i katechetyczny. Serdecznie zapraszam dyrekcje, nauczycieli, wychowawców i katechetów placówek oświatowych znajdujących się na terenie naszej parafii: Szkoły Podstawowej nr 300 im. Wandy Rutkiewicz oraz  Przedszkola Nr 56 „Wesołe Kubusie”, Przedszkola Nr 300, i Przedszkola Nr 427 „Kraina Radości”. Zapraszam rodziców, dzieci i młodzież na tę Mszę św.

Także w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się promocja ministrancka, w trakcie której 4 kandydatów otrzyma alby. Wspierajmy ich swoją modlitwą.

 • Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy w sposób aktywny angażują się w działalność charytatywną naszej parafii. Dziękuję za ofiary pieniężne na ten cel, art. spożywcze, odzież, art. chemiczne, higieniczne i opatrunkowe. W imieniu korzystających z Domu Chleba dziękuje za dar waszego serca, za to że pochylacie się nad biednymi, potrzebującymi, bezdomnymi.
 • Przedszkole o. Barnabitów: "Dzieciątka Jezus" z grupą żłobkową prowadzi zapisy na nowy rok szkolny 2022/23. Chętnych zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego z dyrekcją przedszkola.
 • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 • Zmarła nasza parafianka śp. +Hanna Elżbieta Puc.