Dwudziesta Niedziela Zwykła

14 sierpnia 2022 roku

• W sierpniu nie ma Mszy św.: w niedziele o godz. 11.00, w dni powszednie o godz. 8.00.
  • W sierpniu kancelaria parafialna jest czynna codziennie – od poniedziałku do piątku - w godzinach od 18.30 do 19.30. W nagłych sprawach zapraszamy również po porannych Mszach świętych do zakrystii.
  • W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:

w poniedziałek (15 sierpnia) Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny i 102. rocznicę Cudu nad Wisłą. Msze św. jak w niedzielę (godz. 7.00, 9.00, 12.30, 17.00 i 19.00) Obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów podczas każdej Mszy św. Tego dnia o godz. 18.00 zapraszamy na Nieszpory ku czci NMP w intencji naszej Ojczyzny.

w środę (17 sierpnia) Wspomnienie św. Jacka, kapłana;

w sobotę (20 sierpnia) wspomnienie św. Bernarda, opata i Doktora Kościoła.

• Trwa sierpień – miesiąc abstynencji. Zachęcamy wszystkich parafian do podejmowania postanowień abstynenckich oraz do modlitwy o trzeźwość w naszym narodzie.
  • W czasie wakacji zawieszone są spotkania wszystkich grup parafialnych. Zostaną one wznowione po wakacjach.
  • Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy w sposób aktywny angażują się w działalność charytatywną naszej parafii. Dziękuję za ofiary pieniężne na ten cel, art. spożywcze, odzież, art. chemiczne, higieniczne i opatrunkowe. Odzież może być używana ważne, aby była czysta i niezniszczona. W imieniu korzystających z Domu Chleba dziękuje za dar waszego serca, za to że pochylacie się nad biednymi, potrzebującymi, bezdomnymi.
  • Przedszkole o. Barnabitów: "Dzieciątka Jezus" prowadzi zapisy do grupy trzylatków na nowy rok szkolny 2022/23. Chętnych zapraszamy do kontaktu z dyrekcją przedszkola. Tel. 607-543-141 /22 558-08-40.
  • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.