Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

1 stycznia 2023 roku. (niedziela)

Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi - święto nakazane - oraz 56. Światowy Dzień Pokoju pod hasłem: Nikt nie może ocalić się sam. Msze św. o godz. 9.00, 11.00, 12.30, 17.00 i 19.00. Nie ma Mszy św. o godz. 7.00.

• W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
  • w poniedziałek (2 stycznia) wspomnienie Św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, Biskupów i Doktorów Kościoła.
  • we wtorek (3 stycznia) wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus.
  • w piątek (6 stycznia) Uroczystość Objawienia Pańskiego. Jest to jedno ze świąt nakazanych. Msze św. według porządku niedzielnego. Na każdej Mszy św. poświęcenie kadzidła i kredy. Taca przeznaczona zostanie na misje. W tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  • W tym tygodniu przypada:
  • pierwszy poniedziałek miesiąca  - o godz.  18.00 zostanie odprawiona Msza św. zbiorowa za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.
  • pierwszy czwartek miesiąca - o godz. 18.00. zostanie odprawiona Msza św. wotywna o Chrystusie Najwyższym Wiecznym Kapłanie. W tym dniu w sposób szczególny modlimy się za kapłanów posługujących w naszej parafii jak również o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
  • pierwsza sobota miesiąca – o godz. 10.00 spotkanie kolędowe dla Róż Różańcowych, o godz. 11.30 – wymiana tajemnic, wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec św. O godz. 12.00 Msza św.
  • W dniu 6 stycznia o godz. 12.00 z Placu Zamkowego wyruszy Orszak Trzech Króli. Na to wspólne świętowanie organizatorzy zapraszają wszystkich wiernych, a szczególnie rodziny z dziećmi. Również w tym dniu  o godz. 18.00 chór parafialny serdecznie zaprasza na wspólne śpiewanie kolęd.
  • Spotkanie dla dzieci z klas trzecich przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. odbędzie się 9 stycznia (poniedziałek) o godz. 17.00, dla obu grup. Nie będzie spotkania we wtorek.
  • Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania odbędzie się 9 stycznia (poniedziałek) o godz. 19.00. Zapraszamy młodzież z klas ósmych i ponadpodstawowych do rozpoczęcia przygotowań do sakramentu Bierzmowania, można jeszcze dołączyć.
  • Drodzy Parafianie po przerwie związanej z Epidemią wracamy do tradycyjnej wizyty duszpasterskiej zwanej kolędą. Chcemy Was odwiedzić w waszych domach, by pobłogosławić miejsca waszego codziennego życia, wspólnie się pomodlić i po prostu lepiej się poznać. Wizyta jest okazją do rozmowy o Bogu, Kościele i funkcjonowaniu naszej Parafii. Wizyty kolędowe rozpoczniemy 9 stycznia 2023 od godz. 17.00-22.00. Szczegółowy harmonogram wizyt na najbliższy tydzień znajduje się poniżej:

Ulica

Numer mieszkań

9.01 poniedziałek

1-65

10.01 wtorek

66-129

11.01 środa

130-194

12.01 czwartek

195-259

13.01 piątek

260-388

• Od 28 listopada rozpoczęliśmy wydawanie gorących posiłków w Domu Chleba dla osób bezdomnych i biednych z naszej Parafii. Posiłki są wydawane od godz. 12:00. Pokornie prosimy o przynoszenie artykułów spożywczych, na bazie których będziemy mogli przygotować pożywne zupy. Potrzebne są warzywa, artykuły mięsne, przyprawy, przeciery, kasze, makarony itp. Produkty można przynosić do Domu Chleba lub do kancelarii parafialnej. Bóg zapłać za pomoc i wsparcie.
  • Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy w sposób aktywny angażują się w działalność charytatywną naszej parafii. Dziękuję za ofiary pieniężne na ten cel, art. spożywcze, odzież, art. chemiczne, higieniczne i opatrunkowe. Odzież może być używana ważne, aby była czysta i niezniszczona. W imieniu korzystających z Domu Chleba dziękuje za dar waszego serca, za to że pochylacie się nad biednymi, potrzebującymi, bezdomnymi.
  • Zmarł nasz parafianin: +Mariusz Henryk Szopa.
  • Życzę wszystkim błogosławionej niedzieli, wszelkich łask i darów Bożych na nowy tydzień.