Ogłoszenia parafialne

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

(dziewiąta niedziela zwykła)

 1. czerwca 2023 roku.
 • Dzisiaj obchodzimy XVI Święto Dziękczynienia pod hasłem Dziękujemy za czyniących pokój. Z tej racji jak co roku prowadzona jest zbiórka do puszek na dokończenie prac w świątyni Opatrzności Bożej.
 • Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, są odprawiane codziennie w dni powszednie po wieczornej Mszy św., o godz. 18.30, w niedziele i święta o godz. 18.00.
 • W czwartek (8 czerwca) przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 17.00
  i 19.00. Nie ma Mszy św. o godz. 12.30. Po Mszy św. o godz. 11.00 wyruszy z kościoła procesja z Najświętszym   Sakramentem ulicami naszej parafii. Dzieci, które przystąpiły w tym roku do Pierwszej Komunii św. przychodzą w strojach komunijnych na Mszę św. o godz. 11.00 i biorą udział w procesji Bożego Ciała. Można przynosić do Kościoła płatki kwiatów do sypania podczas procesji.W Boże Ciało kancelaria parafialna jest nieczynna.
 • W środę 7 czerwca rozpoczniemy Nowennę przed Odpustem parafialnym ku czci św. Antoniego M. Zaccarii.
 • Ponadto w tym tygodniu obchodzimy:
 • w poniedziałek (5 czerwca) wspomnienie św. Bonifacego, Biskupa i Męczennika; Jak w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. zbiorowa za zmarłych.
 • w piątek (9 czerwca) święto Rocznicy Poświęcenia Kościoła Katedralnego.
 • Mając na względzie, że piątek przypada między dniami ustawowo wolnymi od pracy, co sprzyja organizowaniu w tym czasie rodzinnych i towarzyskich spotkań oraz radosnemu przeżywaniu tych dni, ks. Kardynał Kazimierz Nycz udzielił wszystkim osobom przebywającym w granicach Archidiecezji Warszawskiej dyspensy od zachowania nakazanej w piątek wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych.
 • W środę 7 czerwca zapraszam dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii św. i dzieci rocznicowe oraz bielanki na próbę przed procesją Bożego Ciała na godz. 17.00.
 • Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania odbędzie się 12 czerwca (poniedziałek) o godz. 19.00.
 • Próby chóru parafialnego odbywają się w piątki o godz. 19.10. Zapraszamy.
 • Spotkania wspólnoty Ruchu Światło – Życie odbywają się w czwartki o godz. 19.20.
 • Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy w sposób aktywny angażują się w działalność charytatywną naszej parafii. Dziękuję za ofiary pieniężne na ten cel, art. spożywcze, odzież, art. chemiczne, higieniczne i opatrunkowe. Odzież może być używana ważne, aby była czysta i niezniszczona. W imieniu korzystających z Domu Chleba dziękuje za dar waszego serca, za to że pochylacie się nad biednymi, potrzebującymi, bezdomnymi.
 • Dyrekcja Przedszkola katolickiego Dzieciątka Jezus serdecznie zaprasza do zapisów do przedszkola i żłobka na nowy rok szkolny 2023/2024.  Zachęcamy do odwiedzenia naszej placówki i zapoznania się z jej ofertą.
 • Zmarła nasza parafianka śp.: +Barbara Henryka Niewiadomska.