Dwudziesta Trzecia Niedziela Zwykła

10 września 2023 roku

• Dzisiaj rozpoczynamy XIII Tygodzień Wychowania pod hasłem Wspólnota słuchająca i ewangelizująca, który potrwa do 16 września. Obejmijmy w tym czasie naszą modlitwą rodziców, wychowawców, katechetów, dzieci i młodzież.
  • Spotkanie rodziców przed Pierwszą Komunią Świętą odbędzie się  w niedzielę 24 września o 18.00 w salce dolnej domu zakonnego. Komunia św. w naszej parafii odbędzie się 26 maja 2024 roku o godz.11.00.
  • Od września w naszej parafii zmienia się porządek Mszy świętych odprawianych w dni powszednie. Msze św. będą odprawiane od poniedziałku do soboty włącznie o godz. 7.00, 12.00 i 18.00, (nie będzie Mszy św. o godz. 8.00). Godziny Liturgii niedzielnych pozostają bez zmian tj. o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30 (suma), 17.00 i 19.00.
  • Kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałki, piątki i soboty od 16.00 do 19.00, w środy i czwartki od 10.00 do 13.00. We wtorki kancelaria jest nieczynna.
  • W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
  • w środę (13 września) wspomnienie św. Jana Chryzostoma, Biskupa i Doktora Kościoła.

Po wieczornej Mszy św. o godz. 18.30 – procesja fatimska, wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec św. Zakończenie Nabożeństwa Apelem Jasnogórskim;

• w czwartek (14 września) Święto Podwyższenia Krzyża Świętego;
  • w piątek (15 września) wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.
  • w sobotę (16 września) wspomnienie Św. Męczenników Korneliusza  papieża i Cypriana biskupa;
  • W poniedziałek 11 września o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
  • Za tydzień w niedzielę 17 września po Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie dla ministrantów i Bielanek rozpoczynające kolejny rok formacyjny.
  • Także w niedzielę 17 września o godz. 18.00 zapraszamy na nieszpory Na dobry początek roku duszpasterskiego. Będziemy modlić się w intencji grup parafialnych.
  • W niedzielę - 24 września – podczas Mszy św. o godz. 11.00  odbędzie się inauguracja nowego roku szkolnego i katechetycznego 2023/2024. Serdecznie zapraszam dzieci, młodzież, rodziców oraz dyrekcje, nauczycieli, wychowawców i katechetów ze szkół podstawowych i przedszkoli działających na terenie naszej parafii. Po Mszy św. poświęcimy tornistry, książki i przybory szkolne.
  • W sobotę 23 września odbędzie się pielgrzymka do Gietrzwałdu. Zapisy osób chętnych w zakrystii po każdej Mszy św. lub w tygodniu w kancelarii parafialnej. Koszt 150,- zł od osoby. Są jeszcze wolne miejsca.
  • Próby chóru parafialnego odbywają się w każdy piątek o godz. 19.10. Serdecznie zapraszamy.
  • Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy w sposób aktywny angażują się w działalność charytatywną naszej parafii. Dziękuję za ofiary pieniężne na ten cel, art. spożywcze, odzież, art. chemiczne, higieniczne i opatrunkowe. Odzież może być używana ważne, aby była czysta i niezniszczona. W imieniu korzystających z Domu Chleba dziękuje za dar waszego serca, za to że pochylacie się nad biednymi, potrzebującymi, bezdomnymi.
  • Zmarła nasza parafianka śp.:  +Anna Skoczna Stanicka, +Ryszard Boguta