Dwudziesta Czwarta Niedziela Zwykła

17 września 2023 roku

• Dzisiaj o godz. 18.00 zostaną odprawione Nieszpory w intencji grup parafialnych na dobry początek roku duszpasterskiego.
  • W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
  • w poniedziałek (18 września) święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, Patrona Polski ;
  • w środę (20 września) wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, Kapłana, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy;
  • czwartek (21 września) Święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty; Po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o wyzwolenie z nałogów i uzależnień. Poprowadzi ją Ruch Światło – Życie. Można napisać osobistą intencję i wrzucić ją do zielonej skrzynki, przy wyjściu z kościoła. Intencja zostanie odczytana podczas modlitwy adoracyjnej.
  • w sobotę (23 września) wspomnienie Św. Pio z Pietrelciny, kapłana;
  • W najbliższy piątek o godz. 18.00 Msza św. wotywna do Miłosierdzia Bożego, a po niej litania do Miłosierdzia Bożego.
  • W niedzielę - 24 września – podczas Mszy św. o godz. 11.00  odbędzie się inauguracja nowego roku szkolnego i katechetycznego 2023/2024. Serdecznie zapraszam dzieci, młodzież, rodziców oraz dyrekcje, nauczycieli, wychowawców i katechetów ze szkół podstawowych i przedszkoli działających na terenie naszej parafii. Po Mszy św. poświęcimy tornistry, książki i przybory szkolne.
  • Zapraszamy Rodziców dzieci, które rozpoczynają przygotowanie do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej, na spotkanie w niedzielę 24 września po Mszy św. o godz. 18.00. Uroczystość komunijna odbędzie się w niedzielę 26 maja 2024r. o godz. 11.00.
  • W sobotę 23 września odbędzie się pielgrzymka do Gietrzwałdu. Zbiórka o godz. 6.30. Koszt 150,- zł od osoby. Osoby, które tego jeszcze nie uczyniły, proszę o uzupełnienie danych do ubezpieczenia dzisiaj w zakrystii lub w tygodniu (do czwartku) w kancelarii parafialnej.
  • W poniedziałek 25 września o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania – grupa drugoroczna.
  • Zapraszamy młodzież z klas ósmych i ponadpodstawowych do rozpoczęcia przygotowań do sakramentu Bierzmowania. Zapisy w kancelarii parafialnej lub po każdej Mszy św. w zakrystii.
  • Od września w naszej parafii zmienia się porządek Mszy świętych odprawianych w dni powszednie. Msze św. będą odprawiane od poniedziałku do soboty włącznie o godz. 7.00, 12.00 i 18.00, (nie będzie Mszy św. o godz. 8.00). Godziny Liturgii niedzielnych pozostają bez zmian tj. o godz. 7.00, 9.00, 11.00 (dla rodzin z dziećmi), 12.30 (suma), 17.00 i 19.00.
  • Próby chóru parafialnego odbywają się w każdy piątek o godz. 19.10. Serdecznie zapraszamy.
  • Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy w sposób aktywny angażują się w działalność charytatywną naszej parafii. Dziękuję za ofiary pieniężne na ten cel, art. spożywcze, odzież, art. chemiczne, higieniczne i opatrunkowe. Odzież może być używana ważne, aby była czysta i niezniszczona. W imieniu korzystających z Domu Chleba dziękuje za dar waszego serca, za to że pochylacie się nad biednymi, potrzebującymi, bezdomnymi.
  • Dyrekcja Przedszkola katolickiego Dzieciątka Jezus serdecznie zaprasza do zapisów do przedszkola i żłobka na nowy rok szkolny 2023/2024.  Zachęcamy do odwiedzenia naszej placówki i zapoznania się z jej ofertą.
  • Zmarli nasi parafianie śp.: +Tadeusz Wiesław Jakubiak, +Wiesław Aleksander Walczuk i +Zdzisław Marian Wielgus.