Ogłoszenia parafialne

Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa –

Niedziela w oktawie Bożego Narodzenia

31 grudnia 2023 roku

 • Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Naszą modlitwą otaczamy rodziny naszej parafii, zwłaszcza te przeżywające trudności i kryzysy. Niech ten dzień przyczyni się do wzmocnienia więzi w naszych ogniskach domowych. Podczas Mszy św. o godz. 12.30 nastąpi odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Natomiast o godz. 18.00 zostanie odprawione nabożeństwo dziękczynno - błagalne za miniony 2023 rok. Serdecznie zapraszamy.
 • W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
 • w poniedziałek (1 stycznia) obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. o godz. 9.00, 11.00, 12.30, 17.00 i 19.00. Nie ma Mszy św. o godz. 7.00. Tego dnia będziemy obchodzić 57. Światowy Dzień Pokoju pod hasłem: Sztuczna inteligencja i pokój.
 • we wtorek (2 stycznia) wspomnienie Św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, Biskupów i Doktorów Kościoła.
 • w sobotę (6 stycznia) Uroczystość Objawienia Pańskiego. Jest to jedno ze świąt nakazanych. Msze św. według porządku niedzielnego. Na każdej Mszy św. poświęcenie kadzidła i kredy. Taca przeznaczona zostanie na misje. O godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji wynagradzającej za grzechy obrażające Niepokalane Serce Maryi. O godz. 18.00 serdecznie zapraszamy na wspólne śpiewanie kolęd w kościele.
 • Także w tym tygodniu przypada:
 • pierwszy czwartek miesiąca – wieczorem o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. wotywna o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie, a po Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą w intencji kapłanów i o nowe powołania.
 • pierwszy piątek miesiąca - o godz. 18.00. zostanie odprawiona Msza św. z intencją wynagradzającą Bożemu Sercu. Po Mszy zapraszamy na Nabożeństwo Pierwszopiątkowe. Chorych z naszej parafii, których odwiedzimy z posługą kapłańską, proszę zgłaszać do kancelarii parafialnej.
 • Msza Święta zbiorowa w intencji zmarłych polecanych w wypominkach zostanie odprawiona w poniedziałek 8 stycznia o godz. 18.00.
 • Przy wejściu do kościoła można nabyć książkę autorstwa o. Przemysława Śniegowskiego o nauczaniu śp. Benedykta XVI wydaną z okazji pierwszej rocznicy śmierci tego papieża.
 • Drodzy Parafianie, po nowym roku rozpoczynamy tradycyjne odwiedziny zwane kolędą. Chcemy Was odwiedzić w waszych domach, by pobłogosławić miejsca waszego codziennego życia, wspólnie się pomodlić i po prostu lepiej się poznać. Wizyta jest okazją do rozmowy o Bogu, Kościele i funkcjonowaniu naszej Parafii. Wizyty kolędowe rozpoczniemy 2 stycznia 2024 od godz. 17.00-22.00.

W tym tygodniu odwiedzimy mieszkańców:

 

 Data

Ulica

Numer mieszkań/posesji

2.01 wtorek

Królowej Marysieńki 19

 od 1 do 63

3.01 środa

Królowej Marysieńki 19

 od 64 do 153

Królowej Marysieńki domy

 23, 23A, 23B, 23C, 25, 25A, 25B, 25C, 27, 27A, 27B, 27C, 29, 29A, 29B, 29 C

4.01 czwartek

Królowej Marysieńki 21

 od 1 do 63

5.01 piątek

Królowej Marysieńki 21

od 64 do 153

Resorowa

od 2 do 40

Szczegółowy harmonogram wizyt na najbliższe dwa tygodnie znajduje w gablocie informacyjnej

 • W grudniu rozpoczęliśmy wydawanie gorących posiłków w Domu Chleba dla osób bezdomnych i biednych z naszej Parafii. Posiłki są wydawane od godz. 12:00. Zapraszamy do włączenia się w to nasze parafialne dzieło miłosierdzia dla najbardziej potrzebujących. Prosimy o przynoszenie artykułów spożywczych, na bazie których będziemy mogli przygotować pożywne zupy. Potrzebne są warzywa, artykuły mięsne, przyprawy, przeciery, kasze, makarony itp. Produkty można przynosić do Domu Chleba lub do kancelarii parafialnej. Bóg zapłać za udział i wsparcie.
 • Jednocześnie serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy w sposób aktywny angażują się w działalność charytatywną naszej parafii. Dziękuję za ofiary pieniężne na ten cel, art. spożywcze, odzież, art. chemiczne, higieniczne i opatrunkowe. Odzież może być używana ważne, aby była czysta i niezniszczona. W imieniu korzystających z Domu Chleba dziękuje za dar waszego serca, za to że pochylacie się nad biednymi, potrzebującymi, bezdomnymi.
 • Zamarli nasi parafianie śp. +Barbara Maria Jasińska, +Jerzy Bąba i +Eugeniusz Stefan Waśniewski.