Ogłoszenia parafialne

Druga Niedziela Wielkiego Postu

25 lutego 2024 roku

 • Dzisiaj w II Niedzielę Wielkiego Postu obchodzimy dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Przed Kościołem jest zbierana ofiara do puszek przeznaczona na rzecz dzieł misyjnych.
 • Rekolekcje Wielkopostne dla Parafian rozpoczną się w piątą niedzielę Wielkiego Postu tj. 17 marca i potrwają do środy 20 marca włącznie.
 • Rekolekcje Wielkopostne dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i klas „0” odbędą się w dniach 11 (poniedziałek), 12 (wtorek) i 13 (środa) marca.
 • Droga Krzyżowa dla dzieci i ich rodziców w piątki Wielkiego Postu o godz. 17:00
 • Droga Krzyżowa dla wiernych we wszystkie piątki Wielkiego Postu po wieczornej Mszy św. (ok. godz. 18.30). Za udział w Drodze Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 18:00. Za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 • We wszystkie wtorki Wielkiego Postu po wieczornej Mszy św. (ok. godz. 18.30) odbywają się spotkania Wielkopostnej Szkoły Modlitwy. W programie konferencja o modlitwie i adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy.
 • W tym tygodniu przypada:
 • pierwszy piątek miesiąca - o godz. 18.00. zostanie odprawiona Msza św. z intencją wynagradzającą Bożemu Sercu. Chorych z naszej parafii, których odwiedzimy z posługą kapłańską, proszę zgłaszać do kancelarii parafialnej.
 • pierwsza sobota miesiąca  - o godz. 11.15 – wymiana tajemnic, wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec św. O godz. 12.00 Msza św.
 • Przypomina się Wiernym o wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych szczególnie w piątki Wielkiego Postu.
 • Spotkanie dla dzieci z klas trzecich przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. odbędzie się 27 lutego (wtorek) o godz. 17.00 lub 28 lutego (środa) o godz. 18.00.

Spotkanie katechetyczno-formacyjne dla rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się we wtorek 27 lutego o godz. 19.00.

 • Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania odbędzie się 4 marca (poniedziałek) o godz. 19.00.
 • Próby chóru odbywają się w piątki po nabożeństwie Drogi Krzyżowej ok. godz. 19.30. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych .
 • Spotkania Wspólnoty dorosłych Ruchu Światło – Życie odbywają się w czwartki o godz. 19.15.
 • Nadal wydajemy gorące posiłki w Domu Chleba dla osób bezdomnych i biednych z naszej Parafii. Posiłki są wydawane od godz. 12:00. Zapraszamy do włączenia się w to nasze parafialne dzieło miłosierdzia dla najbardziej potrzebujących. Prosimy o przynoszenie artykułów spożywczych, na bazie których będziemy mogli przygotować pożywne zupy. Potrzebne są warzywa, artykuły mięsne, przyprawy, przeciery, kasze, makarony itp. Produkty można przynosić do Domu Chleba lub do kancelarii parafialnej. Bóg zapłać za udział i wsparcie.
 • Jednocześnie serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy w sposób aktywny angażują się w działalność charytatywną naszej parafii. Dziękuję za ofiary pieniężne na ten cel, art. spożywcze, odzież, art. chemiczne, higieniczne i opatrunkowe. Odzież może być używana ważne, aby była czysta i niezniszczona. W imieniu korzystających z Domu Chleba dziękuje za dar waszego serca, za to że pochylacie się nad biednymi, potrzebującymi, bezdomnymi.