Czwarta Niedziela Wielkanocy
11 maja 2014

Dzisiejsza taca przeznaczona jest na spłacanie długów związanych
z budową kościoła.

Msze święte w niedziele:
godz. 12.30 – suma
godz. 19.00 - dla młodzieży licealnej, akademickiej i pracującej

Msze święte w dni powszednie:
Od poniedziałku do piątku: godz. 7.00, 8.00 i 18.00
W sobotę: 7.00, 12.00 i 18.00 – niedzielna.

Nabożeństwa majowe ku czci NMP z wystawieniem Najświętszego Sakramentu są odprawiane codziennie w dni powszednie po wieczornej Mszy św., o godz. 18.30, w niedziele i święta o godz. 18.15.

Dziś, o godz. 16.00 Msza św. dla dzieci i młodzieży z dysfunkcjami oraz ich Rodziców.

13 maja – wtorek – po wieczornej Mszy św. procesja wokół kościoła
z Figurą Matki Bożej Fatimskiej.

14 maja – środa – Święto św. Macieja, Apostoła. Msze św. o godz. 7.00, 8.00 i 18.00.

16 maja - piątek – Uroczystość św. Andrzeja Boboli, Kapłana
i Męczennika, Patrona Polski i metropolii. Msze św. o godz. 7.00, 8.00
i 18.00.

Spotkanie młodzieży z grupy drugorocznej przygotowującej się do bierzmowania, odbędzie się w środę 14 maja, o godz. 19.00.

15 maja – czwartek – godz. 18.30, modlitwa o wyzwolenie z nałogów
i różnych zniewoleń, którą poprowadzi Ruch Światło-Życie. Prosimy
o wypełnianie kartek z intencjami i wrzucanie do skrzynek modlitewnych przy wyjściu z kościoła.

W przyszłą niedzielę - 18 maja –podczas Mszy św. o godz. 11.00 dzieci z naszej parafii przystąpią do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej.
Kalendarium spotkań dla rodziców i dzieci pierwszokomunijnych:
Dziś, 11 maja (niedziela)
godz. 11.00 – Msza św. dla Rodziców i dzieci pierwszokomunijnych, podczas której dzieci zostaną przedstawione Wspólnocie parafialnej
godz. 12.00 – spotkanie z Rodzicami w sali katechetycznej domu zakonnego
13 maja (wtorek) - godz. 17.00
* spotkanie dla obu grup – ćwiczenia przed spowiedzią
14 maja (środa) - godz. 17.00
* spotkanie dla obu grup – ćwiczenia przed spowiedzią
16 maja (piątek) - godz. 19.00
* spotkanie katechetyczne z Rodzicami i Rodzicami chrzestnymi połączone z możliwością przystąpienia do sakramentu pokuty
i pojednania
17 maja (sobota) - godz. 9.00-13.00 - dzień skupienia dla dzieci
w Parafii
* rodzice towarzyszą dzieciom do momentu zakończenia spowiedzi:
* katecheza
* modlitwa
* drugie śniadanie dzieci spożyją w Parafii

25 maja – niedziela - o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza św. dla dzieci, które w tym roku obchodzą rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. W sobotę – 24 maja – o godz. 16.00 spotkanie i spowiedź dla tych dzieci.

Zachęcamy wiernych do czytania prasy katolickiej.

Wydawanie odzieży dla kobiet we wtorki w godzinach od 8.00 do 12.00
i dla mężczyzn – w środy w godz. 8.00 – 12.00.

W parafii są udzielane bezpłatne korepetycje:
- z matematyki dla młodzieży. Zakres obejmuje nauczanie gimnazjalne, szkoły średnie oraz testy przygotowujące do matury.
Zajęcia prowadzi p. Zbigniew Rostkowski w – poniedziałek – godz. od 18.30 do 20.00.

Spotkania dla ministrantów i kandydatów na ministrantów - sobota, godz. 11.00.

W każdy czwartek, po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.30.
Strona internetowa parafii: www.parafiabarnabici.pl, e-mail: kancelaria@parafiabarnabici.pl, lorek.proboszcz@parafiabarnabici.pl.
Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy swoimi ofiarami przelewanymi na konto parafii i wpłacanymi w kancelarii wspomagają spłacanie długów związanych z budową kościoła jak również działalność charytatywną parafii.
Planowane śluby należy zgłaszać trzy miesiące wcześniej, chrzty przynajmniej miesiąc wcześniej celem zebrania koniecznych dokumentów i ustalenia terminu jednorazowej katechezy przed chrztem, która obowiązuje rodziców dziecka oraz chrzestnych.
Po zaświadczenia dotyczące godności rodziców chrzestnych prosimy się zgłaszać 1 tydzień wcześniej – ze względu na konieczność dostarczenia brakujących dokumentów.
Przypominam wszystkim Parafianom o obowiązku zgłaszania zmarłych
z naszej parafii przed pogrzebem do kancelarii parafialnej celem odnotowania ich zgonu w Księgach Zmarłych. Przy zgłaszaniu należy złożyć również Akt Zgonu.

Zasnęła w Panu nasz Parafianka: ś.p.: Jan Krawczyk.