Ogłoszenia parafialne

Niedziela – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej
15 czerwca 2014

Dziś zbieramy ofiary do puszek dla poszkodowanych w powodzi na Bałkanach.

Msze święte w niedziele:
godz. 7.00
godz. 9.00
godz. 11.00 – dla rodzin
godz. 12.30 – suma
godz. 17.00
godz. 19.00

Msze święte w dni powszednie:
Od poniedziałku do piątku: godz. 7.00, 8.00 i 18.00
W sobotę: 7.00, 12.00 i 18.00 – niedzielna.

Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, są odprawiane codziennie w dni powszednie o godz. 18.30, w niedziele o godz. 18.15.

Dziś, w naszej parafii przypada uroczystość odpustowa ku czci Patrona św. Antoniego M. Zaccarii.
Podczas Mszy św. o godz. 11.00 uroczyście zakończymy rok szkolny
i katechetyczny. Serdecznie zapraszam dyrekcje, nauczycieli, wychowawców i katechetów z Zespołu Szkół Nr 2 im. Wandy Rutkiewicz przy ul. Gubinowskiej 28/30 oraz Przedszkola Nr 56 „Wesołe Kubusie” przy ul. Gubinowskiej 28/30 i Przedszkola Nr 300, przy ul. Portofino 4, jak również zapraszam rodziców z dziećmi i nauczycieli z przedszkoli Ojców Barnabitów: Dzieciątka Jezus i Anioła Stróża. Zapraszam rodziców, dzieci i młodzież na tę Mszę św.
Po Mszy św. o godz. 11.00 - procesja z Najświętszym Sakramentem.
O godz. 12.30 – uroczysta suma. Po Mszy św. procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła.
Serdecznie zachęcamy do zatrzymania się po Mszy św. na wspólne świętowanie i poczęstunek.
Z racji święta Patrona parafii każdy może uzyskać odpust zupełny pod następującymi warunkami: spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna, modlitwa w intencjach Ojca Świętego, brak wszelkiego przywiązania do grzechu nawet powszedniego. 
O godz. 16.00 zapraszam na koncert w wykonaniu Zespołu Muzycznego Jerzego Więckowskiego „Five Dixielenders”.

19 czerwca – czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 17.00
i 19.00. Nie ma Mszy św. o godz. 12.30. Po Mszy św. o godz. 11.00 wyruszy z kościoła procesja z Najświętszym Sakramentem i skieruje się do skrzyżowania z ul. Nałęczowską. Następnie skręca w lewo
w ul. Zdrojową, z ul. Zdrojowej w prawo w ul. Ciechocińską.
Z ul. Ciechocińskiej skręca w prawo w ul. Buska, przecina skrzyżowanie z ul. Nałęczowską i dochodzi do ul. Goplańskiej. Na skrzyżowaniu skręca w prawo w ul. Goplańską i idzie do ul. Pastewnej. Procesja skręci w lewo w ul. Pastewną, dojdzie do Radosnej, skręci w lewo
w Radosną. Ulicą Radosną dochodzi do Resorowej skręca w prawo
w Resorową. Resorową dochodzi do Goplańskiej skręca w lewo
w Goplańską, którą dochodzi do ul. Sobieskiego, skręca w Sobieskiego w prawo i przez skrzyżowanie z ul. Nałęczowską udaje się na plac przed kościołem.
Dzieci pierwszokomunijne przychodzą w tunikach na Mszę św. o godz. 11.00 i biorą udział w procesji Bożego Ciała. Po procesji zwrot tunik do kancelarii parafialnej.

22 czerwca – niedziela – podczas Mszy św. o godz. 9.00 J.E. Ks. Bp Rafał Markowski udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii. Tego dnia po wszystkich Mszach św. będziemy błogosławić kierowców i ich pojazdy mechaniczne.

Zachęcamy wiernych do czytania prasy katolickiej.

Wydawanie odzieży dla kobiet we wtorki w godzinach od 8.00 do 12.00
i dla mężczyzn – w środy w godz. 8.00 – 12.00.

W parafii są udzielane bezpłatne korepetycje:
- z matematyki dla młodzieży. Zakres obejmuje nauczanie gimnazjalne, szkoły średnie oraz testy przygotowujące do matury.
Zajęcia prowadzi p. Zbigniew Rostkowski w – poniedziałek – godz. od 18.30 do 20.00.

Spotkania dla ministrantów i kandydatów na ministrantów - sobota, godz. 11.00.

W każdy czwartek, po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.30.

Strona internetowa parafii: www.parafiabarnabici.pl, e-mail: kancelaria@parafiabarnabici.pl, lorek.proboszcz@parafiabarnabici.pl

Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy swoimi ofiarami przelewanymi na konto parafii i wpłacanymi w kancelarii wspomagają spłacanie długów związanych z budową kościoła jak również działalność charytatywną parafii.

Planowane śluby należy zgłaszać trzy miesiące wcześniej, chrzty przynajmniej miesiąc wcześniej celem zebrania koniecznych dokumentów i ustalenia terminu jednorazowej katechezy przed chrztem, która obowiązuje rodziców dziecka oraz chrzestnych.

Po zaświadczenia dotyczące godności rodziców chrzestnych prosimy się zgłaszać 1 tydzień wcześniej – ze względu na konieczność dostarczenia brakujących dokumentów.

Przypominam wszystkim Parafianom o obowiązku zgłaszania zmarłych
z naszej parafii przed pogrzebem do kancelarii parafialnej celem odnotowania ich zgonu w Księgach Zmarłych. Przy zgłaszaniu należy złożyć również Akt Zgonu.

Zasnęli w Panu nasi Parafianie śp.: Danuta Latoszek, Zuzanna Zembrzuska.

Od 1 do 31 lipca włącznie kancelaria parafialna będzie czynna codziennie od poniedziałku do soboty w godz.: od 9.00 do 10.00 i od 18.30 do 19.30.