Dwudziesta Piąta Niedziela Zwykła – NAWIEDZENIE PARAFII PRZEZ OBRAZ MATKI BOSKIEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ

21 września 2014

Msze święte w dzisiejszą niedzielę:

godz. 11.00 – dla rodzin

godz. 12.30 – suma

godz. 17.30 (w pozostałe niedziele o godz. 17.00)

• Msze święte w dni powszednie:

Od poniedziałku do piątku: 7.00, 8.00 i 18.00

W sobotę: 7.00, 12.00 i 18.00

• 23 września – wtorek – wspomnienie św. o. Pio z Pietrelciny, kapłana

• 25 września – czwartek – wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, kapłana

• 27 września – sobota – wspomnienie św. Wincentego À Paulo, kapłana

PROGRAM NAWIEDZENIA NASZEJ PARAFII PRZEZ OBRAZ MATKI BOSKIEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ

• SOBOTA – 20 września

godz. 18.15 – Nabożeństwo oczekiwania Obrazu;

godz. 19.00 – Wprowadzenie w uroczystej procesji Obrazu do kościoła;

godz. 19.00 – Msza św. pod przewodnictwem J.E. Ks. Kazimierza Kard. Nycza;

godz. 24.00 – Msza św. o północy.

• NIEDZIELA – 21 września

Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30, 17.30 – Msza św. dziękczynna, nabożeństwo pożegnalne i o 19.00

• Katecheza dla młodzieży z klas III gimnazjalnych przygotowującej się do sakramentu bierzmowania (grupa pierwszoroczna) - 24 września – środa – o godz. 19.00.

• Katecheza dla dzieci przygotowujących się do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej we wtorek lub w czwartek - o godz. 17.00 w sali katechetycznej domu zakonnego. Przypominam, że dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej mają obowiązek wraz ze swoimi Rodzicami uczestniczyć w niedzielnej Mszy św. o godz. 11.00.

Dziecko uczęszczające do szkoły znajdującej się na terenie innej parafii, powinno być, zgodnie z kanonicznym obowiązkiem, przygotowane
w parafii miejsca zamieszkania.

• Bardzo prosimy rodziców o zapisywanie dzieci i młodzieży na lekcje religii w przedszkolach, szkołach podstawowych, gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych.

• Dzieci i młodzież z naszej parafii, które chodzą do szkół, w których nie ma lekcji religii, prosimy o zgłaszanie się do kancelarii parafialnej albo do któregoś z kapłanów.

• Zachęcamy wiernych do czytania prasy katolickiej.

• Od września wznawiamy spotkania wszystkich grup parafialnych.

• W każdy czwartek, po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.30.

• W sobotę o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie dla ministrantów
    i kandydatów na ministrantów. Nowych chętnych do służby liturgicznej ołtarza serdecznie zapraszamy.

• W parafii są udzielane od 22 września br. bezpłatne korepetycje:

- z matematyki dla młodzieży . Zakres obejmuje nauczanie gimnazjalne, szkoły średnie oraz testy przygotowujące do matury.

Zajęcia prowadzi p. Zbigniew Rostkowski w – poniedziałek – godz. od 18.30 do 20.00.

• Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy swoimi ofiarami przelewanymi na konto parafii i wpłacanymi w kancelarii wspomagają spłacanie długów związanych z budową kościoła jak również działalność charytatywną parafii.

• Planowane śluby należy zgłaszać trzy miesiące wcześniej, chrzty przynajmniej miesiąc wcześniej celem zebrania koniecznych dokumentów i ustalenia terminu jednorazowej katechezy przed chrztem, która obowiązuje rodziców dziecka oraz chrzestnych.

• Po zaświadczenia dotyczące godności rodziców chrzestnych prosimy się zgłaszać 1 tydzień wcześniej – ze względu na konieczność dostarczenia brakujących dokumentów.

• Terminarz chrztów na najbliższe miesiące w parafii św. Antoniego M. Zaccarii w Warszawie

• wrzesień - 28 września

• październik – trzecia niedziela miesiąca – 19.10.2014 godz. 12.30

• listopad - trzecia niedziela miesiąca – 16.11.2014 godz. 12.30

• grudzień - trzecia niedziela miesiąca - 21.12.14

i drugi dzień świąt - 26.12.14 - godz. 12.30

• styczeń 2015 – niedziela chrztu Pańskiego - 11 .01.15

i IV niedziela stycznia – 25.01.15

lub soboty godz. 12.00

• Przypominam wszystkim Parafianom o obowiązku zgłaszania zmarłych
    z naszej parafii przed pogrzebem do kancelarii parafialnej celem odnotowania ich zgonu w Księgach Zmarłych. Przy zgłaszaniu należy złożyć również Akt Zgonu.

• Zasnęli w Panu nasi Parafianie: śp. Leszek Walczak i śp. Zdzisław Tarułka