Ogłoszenia parafialne

Dwudziesta Ósma Niedziela Zwykła
12 października 2014

Msze święte w niedziele:
godz. 7.00
godz. 9.00
godz. 11.00 – dla rodzin
godz. 12.30 – suma
godz. 17.00
godz. 19.00

Msze święte w dni powszednie:
Od poniedziałku do piątku: godz. 7.00, 8.00 i 18.00
W sobotę: 7.00, 12.00 i 18.00 – niedzielna.

Dziś - 12 października – obchodzimy XIV Dzień Papieski, którego tematem są słowa: Jan Paweł II – Świętymi bądźcie. Z tej okazji przed kościołem są przeprowadzane przez Duszpasterską Radę Parafialną zbiórki ofiar do puszek na stypendia dla zdolnej młodzieży z ubogich środowisk.
Po Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się w sali katechetycznej domu zakonnego spotkanie z Rodzicami dzieci przygotowujących się do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej.
O godz. 16.00 - Msza św. specjalna dla dzieci i młodzieży z dysfunkcjami oraz ich Rodziców.

Nabożeństwa Różańcowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu odprawiane są codziennie w dni powszednie o godz. 18.30 a w niedziele o godz. 18.15. Serdecznie zapraszam do uczestnictwa w tych nabożeństwach. Jeżeli ktoś nie może uczestniczyć w nabożeństwach odprawianych w kościele, zachęcam do odmawiania przynajmniej jednego dziesiątka różańca w domu.
Różaniec, który „opiera się na Ewangelii i odnosi się jakby do centrum, do Tajemnicy Wcielenia i Odkupienia ludzi, trzeba uważać za modlitwę, która w pełni posiada znamię chrystologiczne”.
Tak rozumiana modlitwa różańcowa odprawiana przed wystawionym Najświętszym Sakramentem nabiera głębszego znaczenia. Różaniec „jest praktyką pobożną, która bierze początek od świętej liturgii i która – jeśli jest spełniana zgodnie ze swoim duchem – z natury swej prowadzi do liturgii, chociaż jej próg nie zostaje jakby przekroczony”.
Za odmówienie jednej części różańca ( 5 tajemnic) w kościele lub
w kaplicy publicznej a także w rodzinie, we wspólnocie zakonnej czy
w pobożnym stowarzyszeniu wierni mogą uzyskać odpust zupełny. Należy przy tym spełnić następujące warunki: pięć dzieciątek odmówić
w sposób ciągły, z modlitwą ustną połączyć rozważanie tajemnic, przy odmawianiu publicznym tajemnice zapowiadać zgodnie z zatwierdzoną praktyka miejscową.

Zachęcamy do nabywania obrazków, ikon, medalików z wizerunkiem Matki Bożej Częstochowskiej, aby Matka Boża była obecna w naszych domach. Może to być także okazja do zrobienia komuś pięknego prezentu. Można to uczynić w niedzielę przed kościołem, a w tygodniu
w kancelarii.
13 października – poniedziałek – Wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, Kapłana.

15 października – środa – Wspomnienie św. Teresy z Avila, Dziewicy
i Doktora Kościoła.

16 października – czwartek – Wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.

17 października – piątek – Wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, Biskupa i Męczennika.

18 października – sobota - Święto św. Łukasza Ewangelisty. Msze św.
o godz. 7.00,k 12.00 i 18.00.

Katecheza dla młodzieży z klas ponadgimnazjalnych przygotowującej się do sakramentu bierzmowania (grupa drugoroczna) –
17 października – piątek – o godz. 19.00.

W ramach 10 Warszawskiego Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego "Varsovia Cantat", w naszym kościele odbędą się koncerty:
25 października – sobota – o godz. 19.00 (po wieczornej Mszy św.).
W koncercie wezmą udział zespoły:
- Paduan Suara Mahasiswa Universitas Hasanudin (Makassar, Indonezja),
- Pӗvecke Sdruženi Ostravských Učitelek (Ostrawa, Czechy),
- Górniczy Chór Męski (Lublin).
26 października – niedziela – godz. 18.00.
Wystąpi zespół z Łotwy: Vef Culture Palace Mixed Choir „Dzîne”.

Katecheza dla młodzieży z klas III gimnazjalnych przygotowującej się do sakramentu bierzmowania (grupa pierwszoroczna) –
29 października – środa – o godz. 19.00.

W parafii są udzielane bezpłatne korepetycje:
- z matematyki dla młodzieży. Zakres obejmuje nauczanie gimnazjalne, szkoły średnie oraz testy przygotowujące do matury.
Zajęcia prowadzi p. Zbigniew Rostkowski w – poniedziałek – godz. od 18.30 do 20.00.

Katecheza dla dzieci przygotowujących się do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej we wtorek o godz. 17.00 lub w czwartek - o godz. 18.00 w sali katechetycznej domu zakonnego. Przypominam, że dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej mają obowiązek wraz ze swoimi Rodzicami uczestniczyć w niedzielnej Mszy św. o godz. 11.00.

Bardzo prosimy rodziców o zapisywanie dzieci i młodzieży na lekcje religii w przedszkolach, szkołach podstawowych, gimnazjach i szkołach średnich.

Dzieci i młodzież z naszej parafii, które chodzą do szkół, w których nie ma lekcji religii, prosimy o zgłaszanie się do kancelarii parafialnej albo do któregoś z kapłanów.

Wydawanie odzieży dla kobiet we wtorki w godzinach od 8.00 do 12.00
i dla mężczyzn – w środy w godz. 8.00 – 12.00.

W każdy czwartek, po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.30.

W każdy trzeci czwartek miesiąca – 16 października - po wieczornej Mszy św. – modlitwa o wyzwolenie z nałogów i uzależnień, którą prowadzi wspólnota Ruchu „Światło - Życie”.

W sobotę o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie dla ministrantów.

Zachęcamy wiernych do czytania prasy katolickiej.

Strona internetowa parafii: www.parafiabarnabici.pl, e-mail: kancelaria@parafiabarnabici.pl, lorek.proboszcz@parafiabarnabici.pl

Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy swoimi ofiarami przelewanymi na konto parafii i wpłacanymi w kancelarii wspomagają spłacanie długów związanych z budową kościoła jak również działalność charytatywną parafii.

Planowane śluby należy zgłaszać trzy miesiące wcześniej, chrzty przynajmniej miesiąc wcześniej celem zebrania koniecznych dokumentów i ustalenia terminu jednorazowej katechezy przed chrztem, która obowiązuje rodziców dziecka oraz chrzestnych.

Po zaświadczenia dotyczące godności rodziców chrzestnych prosimy się zgłaszać 1 tydzień wcześniej – ze względu na konieczność dostarczenia brakujących dokumentów.

Terminarz chrztów na najbliższe miesiące w parafii św. Antoniego M. Zaccarii w Warszawie:
październik – trzecia niedziela miesiąca – 19.10.2014 godz. 12.30
lub w soboty o godz. 12.00
listopad - trzecia niedziela miesiąca – 16.11.2014 godz. 12.30
lub w soboty o godz. 12.00
grudzień - trzecia niedziela miesiąca - 21.12.14 –
i drugi dzień świąt - 26.12.14 - godz. 12.30
lub w soboty o godz. 12.00
styczeń 2015 – niedziela chrztu Pańskiego - 11 .01.15|
i IV niedziela stycznia – 25.01.15
lub soboty godz. 12.00

Przypominam wszystkim Parafianom o obowiązku zgłaszania zmarłych
z naszej parafii przed pogrzebem do kancelarii parafialnej celem odnotowania ich zgonu w Księgach Zmarłych. Przy zgłaszaniu należy złożyć również Akt Zgonu.