Ogłoszenia parafialne

Dwudziesta Dziewiąta Niedziela Zwykła
19 października 2014

Msze święte w niedziele:
godz. 7.00
godz. 9.00
godz. 11.00 – dla rodzin
godz. 12.30 – suma
godz. 17.00
godz. 19.00

Msze święte w dni powszednie:
Od poniedziałku do piątku: godz. 7.00, 8.00 i 18.00
W sobotę: 7.00, 12.00 i 18.00 – niedzielna.

Nabożeństwa Różańcowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu odprawiane są codziennie w dni powszednie o godz. 18.30 a w niedziele o godz. 18.15. Serdecznie zapraszam do uczestnictwa w tych nabożeństwach. Jeżeli ktoś nie może uczestniczyć w nabożeństwach odprawianych w kościele, zachęcam do odmawiania przynajmniej jednego dziesiątka różańca w domu.
Różaniec, który „opiera się na Ewangelii i odnosi się jakby do centrum, do Tajemnicy Wcielenia i Odkupienia ludzi, trzeba uważać za modlitwę, która w pełni posiada znamię chrystologiczne”.
Tak rozumiana modlitwa różańcowa odprawiana przed wystawionym Najświętszym Sakramentem nabiera głębszego znaczenia. Różaniec „jest praktyką pobożną, która bierze początek od świętej liturgii i która – jeśli jest spełniana zgodnie ze swoim duchem – z natury swej prowadzi do liturgii, chociaż jej próg nie zostaje jakby przekroczony”.
Za odmówienie jednej części różańca ( 5 tajemnic) w kościele lub
w kaplicy publicznej a także w rodzinie, we wspólnocie zakonnej czy
w pobożnym stowarzyszeniu wierni mogą uzyskać odpust zupełny. Należy przy tym spełnić następujące warunki: pięć dzieciątek odmówić
w sposób ciągły, z modlitwą ustną połączyć rozważanie tajemnic, przy odmawianiu publicznym tajemnice zapowiadać zgodnie z zatwierdzoną praktyka miejscową.

Zachęcamy do nabywania obrazków, ikon, medalików z wizerunkiem Matki Bożej Częstochowskiej, aby Matka Boża była obecna w naszych domach. Może to być także okazja do zrobienia komuś pięknego prezentu. Można to uczynić w niedzielę przed kościołem, a w tygodniu
w kancelarii.

Dzisiejsza niedziela jest Niedzielą Misyjną, która rozpoczyna Tydzień Misyjny pod hasłem „ Z Ewangelią do narodów”.

20 października – poniedziałek - Wspomnienie św. Jana Kantego, Kapłana.

21 października – wtorek – Wspomnienie Bł. Jakuba Strzemię, Biskupa.

22 października – środa - Wspomnienie św. Jana Pawła II, Papieża.

W ramach 10 Warszawskiego Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego "Varsovia Cantat", w naszym kościele odbędą się koncerty:
25 października – sobota – o godz. 19.00 (po wieczornej Mszy św.).
W koncercie wezmą udział zespoły:
- Paduan Suara Mahasiswa Universitas Hasanudin (Makassar, Indonezja),
- Pӗvecke Sdruženi Ostravských Učitelek (Ostrawa, Czechy),
- Górniczy Chór Męski (Lubin).
26 października – niedziela – godz. 18.00.
Wystąpi zespół z Łotwy: Vef Culture Palace Mixed Choir „Dzîne”.

Katecheza dla młodzieży z klas III gimnazjalnych przygotowującej się do sakramentu bierzmowania (grupa pierwszoroczna) –
29 października – środa – o godz. 19.00.

Zbliża się miesiąc listopad, który jest czasem wypominków za zmarłych. Dlatego też przy wejściu do kościoła, jak również w kancelarii parafialnej można wziąć odpowiednio przygotowane kartki, by wpisać na nich imiona i nazwiska swoich zmarłych. Są 3 rodzaje kartek: WYPOMINKI LISTOPADOWE, czytane w listopadzie 2014 roku przed każdą Mszą św. w dni powszednie, niedziele i święta, WYPOMINKI ROCZNE, czytane w ciągu całego roku przed niedzielną Mszą św. za parafian o godz. 12.30 od grudnia 2014 roku do listopada 2015 roku i MSZA ŚWIĘTA ZBIOROWA za zmarłych odprawiana w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 7.00 od grudnia 2014 roku do listopada 2015 roku.
Ofiary złożone wraz z wypominkami będą przeznaczone na dokończanie prac w kaplicy Najświętszego Sakramentu w naszym Kościele. Bóg zapłać za złożone ofiary.
W każdą niedzielę listopada o godz. 18.15 będzie odmawiany Różaniec św. za zmarłych poleconych w wypominkach.
Bardzo proszę o czytelne wypełnienie kartek, żeby uchronić się przed błędnym odczytaniem nazwisk.
Wypominki należy składać w kancelarii parafialnej bądź w zakrystii po każdej Mszy św.

W parafii są udzielane bezpłatne korepetycje:
- z matematyki dla młodzieży. Zakres obejmuje nauczanie gimnazjalne, szkoły średnie oraz testy przygotowujące do matury.
Zajęcia prowadzi p. Zbigniew Rostkowski w – poniedziałek – godz. od 18.30 do 20.00.

Katecheza dla dzieci przygotowujących się do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej we wtorek o godz. 17.00 lub w czwartek - o godz. 18.00 w sali katechetycznej domu zakonnego. Przypominam, że dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej mają obowiązek wraz ze swoimi Rodzicami uczestniczyć w niedzielnej Mszy św. o godz. 11.00.

Bardzo prosimy rodziców o zapisywanie dzieci i młodzieży na lekcje religii w przedszkolach, szkołach podstawowych, gimnazjach i szkołach średnich.

Dzieci i młodzież z naszej parafii, które chodzą do szkół, w których nie ma lekcji religii, prosimy o zgłaszanie się do kancelarii parafialnej albo do któregoś z kapłanów.

Wydawanie odzieży dla kobiet we wtorki w godzinach od 8.00 do 12.00
i dla mężczyzn – w środy w godz. 8.00 – 12.00.

W każdy czwartek, po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.30.

W każdy trzeci czwartek miesiąca - po wieczornej Mszy św. – modlitwa o wyzwolenie z nałogów i uzależnień, którą prowadzi wspólnota Ruchu „Światło - Życie”.

Wspólnoty Różańcowe:
W każdą pierwszą sobotę miesiąca (w listopadzie wyjątkowo
8 listopada) o godz. 11.15 – medytacja fatimska, wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec św.
O godz. 12.00 Msza św. z kazaniem.
Każdego 13 miesiąca (od 13 listopada) - Nabożeństwo Fatimskie:
Godz. 18.00 – Msza św.
Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec św. Po Różańcu procesja z lampionami z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła. W kościele na zakończenie procesji pieśń maryjna. Zakończenie Nabożeństwa Apelem Jasnogórskim.
13 listopada – odpowiedzialna za przygotowanie procesji (lampiony, kwiaty, wskazać osoby, które będą niosły figurę Matki Bożej Fatimskiej) – zelatorka Anna Jaworska,
13 grudnia – odpowiedzialna – zelatorka Teresa Kosek,
13 stycznia – odpowiedzialna – zelatorka Krystyna Grabowiecka.
Podczas prowadzenia Różańca św. bardzo proszę o staranne, wyraźne wypowiadanie słów Ojcze nasz…, Zdrowaś Maryjo… Prowadzący powinien mieć tekst modlitw przed sobą.

W sobotę o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie dla ministrantów.

Zachęcamy wiernych do czytania prasy katolickiej.

Strona internetowa parafii: www.parafiabarnabici.pl, e-mail: kancelaria@parafiabarnabici.pl, lorek.proboszcz@parafiabarnabici.pl

Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy swoimi ofiarami przelewanymi na konto parafii i wpłacanymi w kancelarii wspomagają spłacanie długów związanych z budową kościoła jak również działalność charytatywną parafii.

Planowane śluby należy zgłaszać trzy miesiące wcześniej, chrzty przynajmniej miesiąc wcześniej celem zebrania koniecznych dokumentów i ustalenia terminu jednorazowej katechezy przed chrztem, która obowiązuje rodziców dziecka oraz chrzestnych.

Po zaświadczenia dotyczące godności rodziców chrzestnych prosimy się zgłaszać 1 tydzień wcześniej – ze względu na konieczność dostarczenia brakujących dokumentów.

Terminarz chrztów na najbliższe miesiące w parafii św. Antoniego M. Zaccarii w Warszawie:
październik – w soboty o godz. 12.00
listopad - trzecia niedziela miesiąca – 16.11.2014 godz. 12.30
lub w soboty o godz. 12.00
grudzień - trzecia niedziela miesiąca - 21.12.14 –
i drugi dzień świąt - 26.12.14 - godz. 12.30
lub w soboty o godz. 12.00
styczeń 2015 – niedziela chrztu Pańskiego - 11 .01.15|
i IV niedziela stycznia – 25.01.15
lub soboty godz. 12.00

Przypominam wszystkim Parafianom o obowiązku zgłaszania zmarłych
z naszej parafii przed pogrzebem do kancelarii parafialnej celem odnotowania ich zgonu w Księgach Zmarłych. Przy zgłaszaniu należy złożyć również Akt Zgonu.

Zasnęła w Panu nasza Parafianka śp. : Halina Krystyna Iwańska