Ogłoszenia parafilne

Dwudziesta Dziewiąta Niedziela Zwykła

22 października 2023 roku

• Dzisiaj pod hasłem Pałające serca, stopy w drodze obchodzimy Światowy Dzień Misyjny, nazywany w Polsce Niedzielą Misyjną. Rozpoczyna ona tydzień misyjny, który potrwa do soboty i jest okazją do modlitwy za misjonarzy i misje.  Dzisiejsza taca przeznaczona na misje.
  • Nabożeństwa Różańcowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu odprawiane są w październiku codziennie w dni powszednie o godz. 18.30 (po wieczornej Mszy św.), a w niedziele o godz. 18.00. Serdecznie zapraszam do uczestnictwa w tych nabożeństwach. Jeżeli ktoś nie może uczestniczyć w nabożeństwach odprawianych w kościele, zachęcam do odmawiania przynajmniej jednego dziesiątka różańca w domu.
  • W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
  • w sobotę (28 października) święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
  • Spotkanie dla dzieci z klas trzecich przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. odbędzie się 7 listopada (wtorek) o godz. 17.00 lub 8 listopada (środa) o godz. 18.00.

Comiesięczne spotkanie katechetyczno-formacyjne dla rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się w najbliższy wtorek 24 października o godz. 19.00.

• Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania – grupa drugoroczna odbędzie się w poniedziałek 23 października o godz. 19.00
  • Zapraszamy młodzież z klas ósmych i ponadpodstawowych do rozpoczęcia przygotowań do sakramentu Bierzmowania. Zapisy w kancelarii parafialnej lub po każdej Mszy św. w zakrystii.
  • W najbliższy czwartek (26 października) po Mszy św. nabożeństwo ku czci patrona naszej parafii św. Antoniego M. Zaccarii.
  • Papież Franciszek ogłosił najbliższy piątek 27 października dniem postu i modlitwy w intencji pokoju w Ziemi Świętej. Wspólna modlitwa w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu i różańca w piątek po Mszy wieczornej
  • W najbliższy piątek o godz. 18.00 Msza św. wotywna do Miłosierdzia Bożego, a po niej litania do Miłosierdzia Bożego.
  • Za tydzień w niedzielę 29 października o godz. 12.30 zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna za pielgrzymkę do Gietrzwałdu.
  • Rzeczą piękną i zbawienną jest modlić się za zmarłych (por. 2 Mch).  Zapraszamy na Nieszpory za zmarłych w dzień zaduszny – czwartek 2 listopada – po wieczornej Mszy św. Zaś w niedzielę 5 listopada o godz. 18.00 zostaną odprawione nieszpory w intencji zmarłych parafian zasłużonych dla naszej wspólnoty.
  • W kancelarii parafialnej są już przyjmowane intencje mszalne na przyszły 2024 rok.
  • Zapraszamy chłopców do służby ministranckiej w naszym Kościele, a dziewczynki do grupy Bielanek. Wszelkie informacje u o. Przemka.
  • Próby chóru parafialnego odbywają się w każdy piątek o godz. 19.10. Serdecznie zapraszamy.
  • Spotkania Wspólnoty Ruchu Światło-Życie (Oaza) odbywają się w każdy czwartek o godz. 19.15. Zapraszamy.
  • W Watykanie trwa pierwsza sesja XVI Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów, która zakończy się 29 października. Prośmy o Dary Ducha Świętego dla  jej uczestników.
  • Zbliża się miesiąc listopad, który jest czasem szczególnej modlitwy za naszych zmarłych. Dlatego też przy wejściu do kościoła, jak również
    w kancelarii parafialnej można wziąć odpowiednio przygotowane kartki, by wypisać na nich imiona i nazwiska swoich zmarłych.

Są 3 rodzaje kartek: WYPOMINKI LISTOPADOWE, czytane
w listopadzie 2023 roku przed każdą Mszą św. w dni powszednie, niedziele i święta, WYPOMINKI ROCZNE, czytane w ciągu całego roku przed niedzielną Mszą św. za parafian o godz. 12.30 od grudnia 2023 roku do listopada 2024 roku i MSZA  ŚWIĘTA  ZBIOROWA za zmarłych odprawiana w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca: od grudnia 2023 r. do listopada 2024 roku o godz. 18.00.Proszę o czytelne wypełnienie kartek, żeby uchronić się przed błędnym odczytaniem nazwisk. Wypominki należy składać w kancelarii parafialnej bądź w zakrystii po każdej Mszy św. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

• Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy w sposób aktywny angażują się w działalność charytatywną naszej parafii. Dziękuję za ofiary pieniężne na ten cel, art. spożywcze, odzież, art. chemiczne, higieniczne i opatrunkowe. Odzież może być używana ważne, aby była czysta i niezniszczona. W imieniu korzystających z Domu Chleba dziękuje za dar waszego serca, za to że pochylacie się nad biednymi, potrzebującymi, bezdomnymi.
  • Dyrekcja Przedszkola katolickiego Dzieciątka Jezus serdecznie zaprasza do zapisów do przedszkola i żłobka na nowy rok szkolny 2023/2024.  Zachęcamy do odwiedzenia naszej placówki i zapoznania się z jej ofertą.
  • Zmarli nasi parafianie śp.: +Wiesław Grzebalski, +Jadwiga Janik, +Henryk Krawczyk.