Ogłoszenia pariafialne

Druga Niedziela Zwykła

16 stycznia 2022 roku

 • Od wtorku 18 stycznia do wtorku 25 stycznia trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan obchodzony pod hasłem: Zobaczyliśmy Jego gwiazdę na Wschodzie i przyszliśmy oddać Mu pokłon (Mt 2,2).
 • 17 stycznia – poniedziałek – Wspomnienie św. Antoniego, Opata.
 • 19 stycznia – środa – Wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, Biskupa.
 • 21 stycznia – piątek – Wspomnienie św. Agnieszki, Dziewicy i Męczennicy.
 • W niedzielę, 23 stycznia, przypada 9. rocznica śmierci Kardynała Józefa Glempa Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego Prymasa Polski. Z tej racji, w bazylice archikatedralnej Świętego Jana Chrzciciela w Warszawie, o godz. 19.00, zostanie odprawiona Msza Święta. Prosimy o modlitwę szczególnie tego dnia w intencji śp. Księdza Kardynała Józefa Glempa.
 • W tym roku wizyta duszpasterska w naszej parafii będzie przeprowadzona podobnie jak w ubiegłym roku. Będziemy zapraszali mieszkańców poszczególnych ulic na wieczorną Mszę św. o godz. 19.00 w ich intencji. Podczas Mszy św. chcemy modlić się o potrzebne łaski i Boże błogosławieństwo dla Was w Nowym  Roku 2022. Zapraszamy Was według następującego porządku:

W tygodniu od 24 do 28 stycznia:

Poniedziałek

24/01:

ul. Sobieskiego 8 i ul. Sobieskiego 10;

Wtorek

25/01:

ul. Sobieskiego 12, ul. Sobieskiego 14,

ul. Sobieskiego 16 i ul. Sobieskiego 1;

Środa

26/01:

ul. Cypryjska domy numery nieparzyste od 9 do 101,

ul. Cypryjska domy numery parzyste od 8 do 72 oraz 2A i 2H,

ul. Cypryjska 4, ul. Cypryjska 6  i ul. Cypryjska 70;

Czwartek

27/01:

ul. Sueska domy numery od 1 do 14,

ul. Tyrreńska domy numery od 1 do 15,

ul. Messyńska domy numery od 1 do 20,

ul. Adriatycka domy numery nieparzyste od 1 do 41,

ul. Adriatycka domy numery parzyste od 2 do 10,

ul. Rabarbarowa numery 18 i 20,

ul. Śródziemnomorska 11

Piątek

28/01:

ul. Locci wszystkie numery,

ul. Zelwerowicza wszystkie numery,

ul. Okrężna wszystkie numery,

ul. Żegiestowska wszystkie numery

 

Pozostałe informacje o terminach spotkań kolędowych znajdują się w gablotach informacyjnych i na stronie internetowej parafii.

 • Spotkanie dla dzieci z klas trzecich przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. odbędzie się 17 lub 18 grudnia (poniedziałek lub wtorek) o godz. 17.00. Zaś w niedzielę 23 stycznia po Mszy św. o godz. 11.00 zapraszam rodziców do dolnej salki domu zakonnego na spotkanie organizacyjne.
 • Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania odbędzie się w poniedziałek 17 stycznia o godz. 19.00.
 • Zapraszamy chłopców do służby ministranckiej w naszym Kościele, a dziewczynki do grupy bielanek. Wszelkie informacje u o. Przemka Śniegowskiego.
 • W piątek przypada Dzień Babci, w sobotę zaś Dzień Dziadka.  Wszystkim Babciom i Dziadkom dziękujemy za to, że dzielą się z nami swoim doświadczeniem, swoją wiarą i miłością. Niech Pan Bóg wynagradza Waszą dobroć swoim błogosławieństwem, zdrowiem, siłami oraz miłością i troską ze strony wnuków.
 • Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych. Zachęcamy, aby nie rezygnować z życia sakramentalnego, ale przy roztropnym zachowaniu kontynuować je nie tylko w niedziele, ale również w dni powszednie.
 • W naszym Kościele Komunię Świętą przyjmujemy w następującym porządku: Do głównego celebransa procesyjnie podchodzą osoby, które pragną przyjąć Ciało Chrystusa na rękę w postawie stojącej. Zaś osoby, które chcą przyjąć Komunię Świętą do ust, są proszone o uklęknięcie (lub stanięcie) przy balaskach.
 • Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy w sposób aktywny angażują się w działalność charytatywną naszej parafii. Dziękuję za ofiary pieniężne na ten cel, art. spożywcze, odzież, art. chemiczne, higieniczne i opatrunkowe. Potrzebujemy ciepłej odzieży: kurtek, czapek, szalików, butów, bielizny ciepłej, bielizny osobistej, plecaków małych torb podróżnych oraz maseczek i płynów dezynfekujących. Odzież może być używana ważne, aby była czysta i niezniszczona.

W imieniu korzystających z Domu Chleba dziękuje za dar waszego serca, za to że pochylacie się nad biednymi, potrzebującymi, bezdomnymi.

 • Zmarli nasi Parafianie śp.: +Stanisław Wacław Ślifirski, +Maria Elżbieta Malarska.