Relacja z jubileuszu 25-lecia kapłaństwa o. Kazimierza M. Lorka

Miesiąc temu, w niedzielę 25 sierpnia br. przeżywaliśmy wspólnie jubileusz 25 rocznicy święceń kapłańskich naszego proboszcza, o. Kazimierza M. Lorka. Dzień był ciepły i słoneczny – idealna pogoda, by uczcić taki wspaniały jubileusz. Tego dnia do parafii zjechało liczne grono gości z kraju
i zagranicy, by pogratulować o. Kazimierzowi w związku z jego jubileuszem.

Punktem kulminacyjnym obchodów tej radosnej rocznicy była – rzecz jasna – uroczysta suma, której przewodniczył sam Jubilat. W koncelebrze prawie trzydziestu kapłanów, w tym generał barnabitów
o. Francisco Chagas Santos Da Silva oraz były generał o. Giuseppe Bassotii, którzy na tę okazję specjalnie przyjechali z Rzymu. W oprawie Mszy Świętej wystąpili soliści, chór i orkiestra Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, którzy wykonali wiele pięknych pieśni kościelnych i patriotycznych. Wspaniałe regionalne stroje śpiewaków dodały uroczystości niewątpliwie koloru i blasku. Jak zawsze w takich okazjach pod adresem Jubilata padło wiele słów uznania dla jego talentów i zasług, szczególnie zaś kierowanie dziełem Bożym, jakim jest nasza parafia, kościół parafialny, dom zakonny, Centrum Kulturalne Ojców Barnabitów, przedszkola „Dzieciątka Jezus” i „Anioła Stróża”.

Po południu na błoniach parafialnych odbył się festyn, podczas którego serwowano przysmaki kuchni polskiej i włoskiej, w najlepszym wydaniu cateringowym. Parafianie, którzy za sprawą także naszego proboszcza – Jubilata cenią sobie od czasu do czasu odrobinę profanum po należnej porcji sacrum, również teraz nie zawiedli i stawili się licznie, by przy dźwiękach jazzu tradycyjnego w wykonaniu
The Warsaw Dixilanders jubileusz o. Kazimierza godnie i z radością uczcić. Wiele osób, czasem całe rodziny, korzystało z okazji, by szacownego Jubilata osobiście wyściskać i pomyślności na dalszą drogę posługi kapłańskiej życzyć.

Plurimos annos, drogi Jubilacie!

Image Image Image Image
Image Image