ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE 2012 ROKU

*Od Niedzieli Palmowej w kościele są wystawione kosze na artykuły spożywcze dla bezdomnych i najbiedniejszych z naszej parafii. Bóg zapłać!

*WIELKI CZWARTEK - 5 kwietnia
Jezus umywa nasze nogi. To jest sens całego Jego życia i Męki, zapowiedź skutków Golgoty. Zniża się  do naszych brudnych stóp, do brudu ludzkości i czyni nas czystymi. Posługuje nam, abyśmy mogli zasiąść przy stole, byśmy byli uprawnieni do bycia z Bogiem i ludźmi. Bóg przyjmuje nas bez zastrzeżeń, choć jesteśmy tego niegodni.
Wprowadzenie do Liturgii o godz. 18.45.
Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 19.00, podczas której o. proboszcz umyje nogi 12–u wiernym.
Komunia św. pod dwiema postaciami na pamiątkę ustanowienia Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa.
Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. do godz. 24.00.
Godz. 22.00 – Adoracja prowadzona przez Wspólnotę Ruch ”Światło-Życie”.

*WIELKI PIĄTEK - 6 kwietnia – „JAK TO JEST GDY BOGU PĘKA SERCE”
Godzina Czytań z Jutrznią o godz. 8.30 – prowadzi Wspólnota Ruch „Światło-Życie”.
Modlitwa w ciągu dnia o godz. 12.00
Droga Krzyżowa - godz. 15.00 - NIE MA INNEGO MOSTU DO NIEBA NIŻ KRZYŻ.
Droga Krzyżowa jest modlitwą kontemplacyjną tajemnicy dwóch krzyży: Chrystusowego i mojego. Im więcej w nas ciszy, pokory, otwartości na boże Słowo – tym większe będą jej owoce.
Procesja wyruszy z kościoła o godz. 15.00 do ul. Śródziemnomorskiej i uda się w kierunku ul. Kartaginy. Następnie ciągami dla pieszych przejdzie między blokami przy ul. Capri dojdzie do Egejskiej i skręci w kierunku ul. Sobieskiego w prawo zatrzymując się przy bloku Portofino 10. Tu nastąpi zakończenie Drogi Krzyżowej
Droga Krzyżowa w kościele o godz. 18.00.
Wprowadzenie do Liturgii o godz. 18.45.
Liturgia Męki Pańskiej o godz. 19.00. Liturgia Słowa. Adoracja Krzyża i Komunia św.
Procesja z Najświętszym Sakramentem do Grobu Pańskiego.
Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 24.00.
Godz. 22.00 – Adoracja prowadzona przez Wspólnotę Ruch „Światło-Życie”.
W Wielki Piątek rozpoczyna się Nowenna do Miłosierdzia Bożego.

*WIELKA SOBOTA - 7 kwietnia
Godzina Czytań z Jutrznią w kościele o godz. 8.30 – prowadzi Wspólnota Ruch „Światło-Życie”.
Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 9.00 do 19.30.
Modlitwa w ciągu dnia w kościele o godz. 12.00.
Święcenie pokarmów co 30 min. od godz. 9.00 do 17.00, poprzedzone krótką modlitwą w kościele.
Wprowadzenie do Liturgii o godz. 19.45.
Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 20.00 – poświęcenie ognia i wody.

*NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 8 kwietnia
Wielkanoc: znaczy Bóg jest.
Wiara w Zmartwychwstanie przynosi odpowiedź na najbardziej podstawowe pytanie człowieka: „Bóg jest, czy też Go nie ma?” Ludzie należący do Chrystusa, chciejmy wyznać na przekór słabościom i lękom: BÓG JEST!
Procesja rezurekcyjna o godz. 6.00 a po niej uroczysta Msza św. Po Mszy św. kapłani i wierni złożą sobie życzenia i podzielą się jajkiem.
Pozostałe Msze św. o godz.: 10.00, 12.00, 17.00 i 19.00.
NIE MA Mszy św. o godz. 8.00

*PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY - 9 kwietnia
Msze św. o godz. 8.00, 10.00, 12.00, 17.00 i 19.00.

Podczas Świąt ofiary złożone na tace będą przeznaczone na spłacenie długów związanych z instalacją ogrzewania i posadzki.

Serdecznie zapraszam do wspólnego uczestniczenia w tych Tajemnicach naszej wiary.

o. Kazimierz M. Lorek