Wspólnoty Róż Różańcowych

ImageW naszej Parafii działa obecnie pięć Róż Różańcowych, liczących ponad 110 osób.  Nasza wspólnota modlitewna zaprasza innych aby wzięli czynny udział w tym, jakże ważnym dla życia Parafii, dziele apostolskim.

Program spotkań jest następujący:

1. Każda I Sobota miesiąca:
    • Msza św. w intencjach Róż Różańcowych
    • Homilia związana tematycznie z kultem Matki Bożej
    • Omówienie spraw bieżących
    • Podejmowanie tematyki religijno-modlitewnej
    • Wymiana tajemnic różańcowych
  2. Prowadzenie przez cały rok modlitwy różańcowej po wieczornej Mszy św.
  3. Wspólne omawianie Różańca św. w czasie nabożeństw październikowych.
  4. Spotkanie adwentowe
  5. Spotkanie kolędowe
  6. Spotkanie wielkopostne
  7. Przygotowanie i przeprowadzenie Drogi Krzyżowej w okresie Wielkiego Postu
  8. Przygotowanie jednego z czterech ołtarzy na procesję w Uroczystość Bożego Ciała
  9. Uczestnictwo w każdy czwartek w Adoracji Najświętszego Sakramentu i szczególna modlitwa w intencji powołań do Zgromadzenia Ojców Barnabitów oraz w intencji ojców pracujących w Parafii
  10. Poszerzanie kultury religijnej poprzez dostępny dla wszystkich miesięcznik Różaniec
  11. W ramach formacji chrześcijańskiej, położenie nacisku na bycie uważnym na bliźniego (wspieranie się w przychodzeniu do kościoła, odwiedziny i pomoc w przypadku choroby, troska o wzajemną życzliwość, dostarczanie tajemnic różańcowych nieobecnym)

Za Róże Różańcowe odpowiedzialny jest o. Jacek.